Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Aj obyčajní ľudia spolu dokážu neobyčajné veci

Aj obyčajní ľudia spolu dokážu neobyčajné veciVytlačiť
 

Aj obyčajní ľudia spolu dokážu neobyčajné veciZamestnanci mestského úradu a mestských organizácií v Hlohovci sa zapojili do aktivít v rámci kampane  #GivingTuesday - Deň darovania, ktorý pripadá na 27. november. Je to sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva.

Cieľom je rozvíjať a podporovať komunitu pomáhajúcich a aktívnych občanov, ktorí svojou prácou, časom a skúsenosťami chcú byť nápomocní pri aktivizácii zraniteľných skupín občanov. Na zapojenie sa stačí málo, urobiť dobrý skutok. Mestskí úradníci upriamili svoju pozornosť na štyri aktivity, ktorými sa chcú venovať sociálne odkázaným, zraniteľným, starým ľuďom i deťom. Prvou bola zbierka trvanlivých potravín pre klientov v zariadeniach sociálnych služieb - pre útulky a zariadenie núdzového bývania pre týrané ženy v Hlohovci. Ďalšou aktivitou bolo darovanie svojho času. Svojou prítomnosťou a pozornosťou spríjemnili 27. november seniorom zo zariadenia Harmónia na Podzámskej ulici, kedy sa spoločne venovali pečeniu vianočných koláčikov. Tretia aktivita súvisí s Vianocami a obdarovávaním detí s vážnymi diagnózami zo Zariadenia sociálnych služieb v Pastuchove. Dobrovoľníci z MsÚ splnia vianočné priania týchto detí a každé jedno potešia vytúženým darčekom. Poslednou aktivitou je kurz základov sebaobrany, určený najmä klientom zo zariadení sociálnych služieb (útulok sv. Anny, núdzové bývanie Esther, klientky Debora o. z., klientky Samaria o. z.). Kurz pripravuje Odbor spoločenských služieb MsÚ spoločne s lektormi, ktorí ho zrealizujú bez nároku na odmenu.

To, či chce človek akýmkoľvek spôsobom pomáhať iným musí vychádzať z jeho vlastného presvedčenia. Tak tomu je aj v tomto prípade. Nezáleží na tom, čo daruješ alebo komu. Dôležité je, že sa staneš súčasťou.


 
 

dnes je: 15.6.2019

meniny má: Vít

webygroup

English version

33614754

Úvodná stránka