Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Kino Úsmev v novom šate

Kino Úsmev v novom šateVytlačiť
 

Kino ÚsmevKino Úsmev sa po polročnej rekonštrukčnej pauze dočkalo 19. decembra 2018 znovuotvorenia. Modernizáciou sa staručké kino, ktoré začalo premietať v tridsiatych rokoch 20. storočia, zmenilo na multifunkčnú sálu so zázemím pre 300 divákov, kde sa budú okrem premietania filmov konať aj divadelné predstavenia či koncerty. Práve koncert temperamentného orchestra Cigánski Diabli, ktorých priaznivci zaplnili kinosálu do posledného miesta, bol prvým otváracím podujatím.

V prvej etape došlo k rozsiahlej rekonštrukcii interiéru. Pohodlné sedačky, nový koberec na celej ploche hľadiska a osvetlené schodisko úplne zmenili celkový vzhľad sály. Okrem nových sedadiel došlo k osadeniu akustického obkladu, výmene elektroinštalácie, vzduchotechniky, osvetlenia a rozvodov vody. Budova má nový bleskozvod, kompletne nové sú aj toalety. Upravené je tiež pódium, ktoré zväčšilo svoje rozmery a dostalo nový koberec i oponu. Kino je pripravené na digitalizáciu. Digitálna premietacia technika sa obstaráva.

Mesto Hlohovec získalo na modernizáciu kina z Audiovizuálneho fondu 32 000 eur na digitalizáciu premietacej techniky a 35 000 eur na modernizáciu sedačiek. Celkové náklady  na rekonštrukciu však boli vyššie. Modernizácia stála 700 000 eur. V druhej etape je naplánovaná obnova vstupných priestorov a vytvorenie priestoru pre kaviareň. Do priestorov kina sa vo finále vrátia aj pôvodné umelecké diela, vďaka ktorým bolo naše kino vždy jedinečné. Kruhy, gongy, staré plagáty, ručne maľované banery, najstaršia premietačka a tiež niekoľko kusov zachovalých pôvodných sedačiek budú súčasťou retrovizuálu Kina Úsmev.


 
 

dnes je: 15.6.2019

meniny má: Vít

webygroup

English version

33615017

Úvodná stránka