Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Kino Úsmev v Hlohovci sa zaradilo medzi moderné premiérové kiná

Kino Úsmev v Hlohovci sa zaradilo medzi moderné premiérové kináVytlačiť
 

Kino Úsmev v HlohovciFanúšikovia filmových premiér sa dočkali. Modernizácia kina Úsmev v Hlohovci je po roku ukončená a už nič nebráni tomu, aby si dobrý film pozreli aj s kvalitným zvukom v pohodlných kreslách. 4. júla 2019 vás pozývame na prvý film, ktorý si vo vynovenom kine môžete pozrieť. Na programe je komédia Yesterday, ktorú v Hlohovci uvidíte týždeň po slovenskej premiére.

Kino Úsmev prešlo rozsiahlou rekonštrukciou interiéru kinosály aj vďaka dotácii z Audiovizuálneho fondu na digitalizáciu premietacej techniky a na modernizáciu sedačiek. Michal Juhás z Mestského kultúrneho centra Hlohovec, ktorý je za chod kina zodpovedný, ozrejmuje rozsah modernizácie. „V celom kine sa menila elektroinštalácia, vybudoval sa nový protipožiarny systém, vzduchotechnika, ktorá kinu od začiatku jeho fungovania chýbala. V kinosále pribudlo viac ako 500 kusov akustických obkladov, čím sa sála akusticky prispôsobila pre nový moderný zvukový certifikovaný DOLBY kinosystém. Staré sedenie s kapacitou 330 sedadiel bolo nahradené novými kreslami, ktorých je 286, pričom sa vybudovala nová stupňovitá podlaha so zvýšenou vzdialenosťou medzi jednotlivými radmi sedadiel. Kino je prispôsobené aj pre potreby imobilných návštevníkov, pre ktorých sú rezervované miesta v prvom rade s bezbariérovým prístupom.“ Poslednou fázou rekonštrukcie bola inštalácia novej premietacej plochy a projektora. „Staré panoramatické oblúkové plátno bolo nahradené rovným plátnom s vysokou odrazivosťou s rozmermi premietacej plochy 12x5 m. Pribudla aj nová opona. Projektor je v štandarde DCI s rozlíšením 2K a výkonom 4kW.

Kino Úsmev v Hlohovci sa s novou technikou zaradí medzi premiérové slovenské kiná a bude svojim divákom ponúkať nové filmy v aktuálnom premiérovom dátume,“ dopĺňa M. Juhás. Prevádzka kina obstarala aj nový vstupenkový systém. Lístok si tak môžete kúpiť aj online a prísť na predstavenie so vstupenkou v mobilnom telefóne. Všetky aktuálne informácie o kine a o jeho programe budú priebežne dopĺňané na novej webovej stránke www.kino.hlohovec.sk.

Dramaturg Juhás uviedol, že MKC Hlohovec ako prevádzkovateľ kina plánuje zachovať aj priestor pre činnosť Filmového klubu Urania pre uvádzanie artových filmov, kde bude fungovať zľava na vstupnom pre členov filmového klubu. Taktiež má záujem počas víkendov pravidelné uvádzanie detských filmov. Počas tohto leta bude kino Úsmev premietať pravidelne od štvrtka do nedele, po letnej sezóne sa premietania rozšíria aj na utorky a stredy.

Mesto Hlohovec zabezpečilo modernizáciu a digitalizáciu kinosály prevažne z vlastných zdrojov, ale aj s významnou finančnou podporou Audiovizuálneho fondu (32 000 eur na digitalizáciu premietacej techniky a 35 000 eur na modernizáciu sedačiek). Rekonštrukcia bola rozčlenená na dve etapy. Prvá etapa rekonštrukcie bola zameraná predovšetkým na obnovu interiéru kinosály je úspešne zrealizovaná. V druhej etape sa mesto Hlohovec bude zaoberať úpravou prednej fasády kina, vestibulu, bočných schodísk a foyer, kde má vzniknúť kaviareň. Po celkovej rekonštrukcii budovy vznikne pre Hlohovčanov a návštevníkov kina moderný a príjemný kultúrny priestor.


 
 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup

English version

34593825

Úvodná stránka