Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Vizuálny smog je problémom dneška

Vizuálny smog je problémom dneškaVytlačiť
 

Vizuálny smog Jedným z dlhodobých cieľov mesta Hlohovec je zvyšovať kvalitu verejného priestoru, okrem iného, aj znižovaním vizuálneho smogu v našom meste. Reklamy rôznych tvarov, farieb a veľkostí výraznou mierou negatívne zasahujú do vizuálnej stránky verejných priestorov. Stretávame sa s reklamami, ktoré sú nevhodne zasadené do prostredia, pôsobia neesteticky a niekedy dokonca svojou formou nepriamo ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky. V dôsledku toho mesto vykonalo viacero krokov smerujúcich ku krajším uliciam pre všetkých.


Minulý rok prišla do platnosti Politika reklamných stavieb a zariadení mesta Hlohovec, ktorá stanovuje konkrétne podmienky umiestňovania reklamných stavieb a zariadení v súlade s Územným plánom mesta. Tento dokument sa stal východiskom jednotného prístupu mesta v oblasti reklamy.

vizuálny smogZároveň bola v rámci mestského úradu vytvorená veľká medziodborová pracovná skupina venujúca sa problematike vizuálneho smogu na pravidelných stretnutiach. Skupina pozostáva zo zamestnancov odboru stratégie, majetku mesta, výstavby, právneho, komunikácie a prednostu úradu. Činnosť tejto odbornej skupiny je zameraná na reklamné stavby, reklamné plachty, samostatne stojace reklamné zariadenia, označenia prevádzok, exteriérové sedenie, mestský a podnikateľský informačný systém, označenie ulíc a dominánt mesta či rôzne špecifické situácie, ktoré sa v meste objavia v súvislosti s reklamou. Výsledky snáh mesta Hlohovec sa z dôvodu administratívnej náročnosti procesov dostavujú pomaly, ale postupne sa darí mesto očisťovať od nežiaducej a nelegálnej reklamy. Jeden príklad za všetky môžete vidieť hneď pri vstupe do mesta. 

Viac informácií o odstraňovaní vizuálneho smogu, politike reklamných stavieb v praxi, označovaní prevádzok na fasádach či o novom podnikateľskom informačnom systéme, sa dozviete v septembrovom čísle Života v Hlohovci.


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version

34831649

Úvodná stránka