Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Opatrovateľka v domácnosti môže pomôcť aj vám či vašim blízkym

Opatrovateľka v domácnosti môže pomôcť aj vám či vašim blízkymVytlačiť
 

4_foto2_Úspešný projekt podpory opatrovateľskej služby.jpgPostarať sa o seba a svoju domácnosť je pre chorých a starých ľudí niekedy veľmi ťažké.  Navyše, keď ich najbližší nemajú možnosť sa o nich postarať sami. Mesto Hlohovec pre takýchto obyvateľov poskytuje opatrovateľskú službu v domácnosti. Opatrovateľky pomáhajú pri domácich prácach, osobnej hygiene, bežných obslužných činnostiach, ale sú aj spoločníčkami vo chvíľach samoty. O túto pomoc stačí požiadať.

V auguste roku 2018 podalo mesto Hlohovec v rámci výzvy Operačného programu Ľudské zdroje žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVaR SR) s názvom „Kvalitná a dostupná opatrovateľská služba pre Hlohovec“.

Cieľom projektu je významná podpora a rozšírenie už dlhodobo realizovanej sociálnej služby - opatrovateľskej služby v meste Hlohovec. Táto služba je jednou z možností ako zvýšiť kvalitu života seniorov a ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc inej osoby. Zabezpečuje obyvateľom mesta v ich domácom prostredí také služby a úkony, ktoré pre pokles sebestačnosti zo zdravotných dôvodov nemôžu sami zvládnuť a odďaľuje potrebu ich ústavnej/inštitucionálnej starostlivosti. Je poskytovaná klientom v ich prirodzenom prostredí tak umožňuje prijímateľom naďalej aktívne sociálne žiť a ich rodinám plnohodnotne udržiavať zdravé, pozitívne vzťahy. Poskytuje im pocit istoty, bezpečia, sebestačnosti ale aj sociálny kontakt, výsledkom čoho môže byť zdravá zmena v živote klienta.

Predložený projekt mesta bol v hodnotení MPSVaR SR úspešný. Prostredníctvom poskytnutých financií (355 680,00 €) má mesto počas obdobia: apríl 2019 – máj 2021 (26 mesiacov) zabezpečené externé zdroje na financovanie miezd pre 25 úväzkov opatrovateliek/opatrovateľov (20 plných úväzkov a 5 skrátených úväzkov - 80%). V súčasnosti zamestnáva mesto Hlohovec 17 opatrovateliek - rozšírením sociálnej služby, teda navýšením počtu pracovníkov opatrovateľskej služby sa dosiahne uspokojenie dopytu po tejto službe, mesto tak bude schopné vyhovieť vyššiemu počtu žiadateľov. Takto zostavený projekt reflektuje aktuálny aj predpokladaný dopyt po opatrovateľskej službe v meste Hlohovec.

Cieľovou skupinou projektu sú predovšetkým obyvatelia mesta Hlohovec: fyzické osoby, ktorým sa poskytuje opatrovateľská služba, ako aj zamestnanci vykonávajúci túto sociálnu službu.

Projekt významne prispeje k zlepšeniu životných podmienok klientov opatrovateľskej služby. Bude takisto významným príspevkom k zlepšeniu pracovných podmienok samotných pracovníkov opatrovateľskej služby.

V prípade záujmu o využívanie tejto sociálnej pomoci je potrebné vyplniť žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu a doložiť vyjadrenie lekára o zdravotnom stave žiadateľa o odkázanosť na sociálnu službu. Tlačivá klient doručí na Mestský úrad, kde sa posúdi. Bližšie informácie vám poskytnú na Odbore spoločenských služieb alebo na telefónnom čísle 033/79 100 81. Informácie o podrobnostiach nájdete v aktuálnom VZN č. 231/2018.
http://obcan.hlohovec.sk/opatrovatelska-sluzba.phtml?id3=118092  

Odbor stratégie

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.
www.esf.gov.sk, www.ia.gov.sk

logo opatrovatelstav sluzba.png

 Viac sa o opatrovateľskej službe dozviete aj v reportáži Hlohovskej televízie: 
https://www.facebook.com/watch/?v=239177076991806


 
 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup

English version

34889610

Úvodná stránka