Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Mestské kultúrne centrum od augusta povedie nová riaditeľka

Mestské kultúrne centrum od augusta povedie nová riaditeľka Vytlačiť
 

Nová riaditeľka MKCMestské kultúrne centrum Hlohovec po dvoch rokoch čaká zmena vedenia. Doterajší riaditeľ Richard Kučera vo funkcii končí. Na jeho pozíciu bolo v máji vyhlásené výberové konanie. Jediná prihlásená uchádzačka presvedčila výberovú komisiu, ktorá zasadla 14. júna 2019 a tiež poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí jej na júnovom zastupiteľstve dali mandát od 1. augusta 2019. Novou riaditeľkou bude Veronika Moravčíková.

Veronika Moravčíková je Hlohovčanka, pracovne pôsobí v Nitre. Od roku 2009 bola vedúcou obchodno-prevádzkového oddelenia Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, kde sa venovala produkčnej činnosti, propagácii, organizácii kultúrnych a iných podujatí, tvorbe programu a iným prevádzkovým a administratívnym činnostiam. Podieľala sa na organizácii celoslovenského udeľovania Cien Pavla Straussa. V roku 2016 spoluzakladala Nové divadlo v Nitre, kde pôsobí dodnes. Venuje sa umeleckej produkcii divadla a zabezpečuje jeho fungovanie po finančnej, organizačnej i dramaturgickej stránke.

V. Moravčíková súčasne (od roku 2013) pôsobí na Katedre kulturológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre ako odborný asistent. Vyučuje predmety ako Marketing a propagácia v kultúre, Právo a legislatíva v kultúre, Projektovanie kultúrnych aktivít či Kultúrna politika. Koordinuje a organizuje vernisáže a výstavy v Galérii na schodoch, participuje na riešení vedeckovýskumných grantov. Je podpredsedníčkou Kulturologickej spoločnosti, ktorej aktivity sa zameriavajú na podporu a rozvoj kultúrnej, duchovnej a umeleckej činnosti.

V rámci predloženého Projektu stratégie riadenia a rozvoja príspevkovej organizácie MKC Hlohovec zadefinovala sedem konkrétnych priorít a cieľov a pomenovala aj prostriedky na ich dosiahnutie. Má ambíciu sústrediť sa na aktívnu spoluprácu s vybranými subjektmi a zvyšovať ich angažovanosť, chce aplikovať úspešné princípy z komerčného prostredia do fungovania organizácie. Jej cieľom je tiež prepojiť moderné a tradičné kultúrne portfólio, investovať do ľudského kapitálu MKC, snažiť sa získavať financie z podporných grantových mechanizmov a využívať a rozvíjať existujúcu kultúrnu infraštruktúru.

Predložený projekt si môžete pozrieť v prílohe.


 
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup

English version

34852304

Úvodná stránka