Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 1

Vianočná nálada v meste

vianočný stánokVianočná nálada v meste 

     K čaru Vianoc v Hlohovci patrí efektná svetelná vianočná výzdoba, pútavé výklady s vianočnou dekoráciou, vianočný stromček, ale i vianočné trhy so svojimi lákadlami.
V advente hlohovská pešia zóna už pravidelne ožíva vianočnými trhmi. Okoloidúcich ku vkusným dreveným stánkom láka vôňa kapustnice, vareného vína ale i lahodná vôňa karamelizovaného cukru na tradičných trdelníkoch. Už sa stalo tradíciou podávanie kapustnice a cibuľového chleba mestom Hlohovec a ďalší deň VÚC TT.
     Táto kapustnica na „stojáka“ s pohárom vareného vína priamo z rúk primátora mesta sa stáva spoločenskou príležitosťou, kde sa dalo neformálne podiskutovať s primátorom mesta PhDr. Jánom Dlhopolčekom, Ing. Milanom Domarackým poslancami VÚC, poslancami Ing. Miroslavom Začkom, Martou Miklovičovou a Ing. Martinom Ballom, ale i s mnohými podnikateľmi napr. Jánom Svíbom, Vladimírom Kozačenkom a inými. Tiež tam boli pracovníci samosprávy, náhodní okoloidúci ale i návštevníci trhov. Dávno to nie je charitatívna akcia pre bezdomovcov, ktorí tam ale tiež nechýbali.
     Na vianočných trhoch nechýbal tradičný tovar ako sú vianočné svietniky, sviečky, ikebany, medovníčky, oblátky, med, sušené hríby, hračky a iné veci vhodné ako darček. Vlastnoručne vyrobený tovar – svietniky, ikebany, pletené bábiky, ... ponúkali členky Jednoty dôchodcov Slovenska. Tovar im mizol z pultov jedna radosť.
     Pódium počas trhov ožívalo tancom, spevom a hudbou. Reprodukovanú vianočnú hudbu prerušovali vystúpenia Ľudovej hudby Heskovci, Mladých huslistov, DFS Inovček, ale i programom KD RUŽA. Treba poďakovať organizátorom vianočných trhov, že do mierneho pôstu akým je advent vnášajú aj zábavu.

 

Ing. Jana Šimurková

foto: JŠ


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version

34831833

Úvodná stránka