Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 1

Ako vyberať pre dieťa základnú školu?

Ako vyberať pre dieťa základnú školu?ZŠ

 

     Rodičia by si mali zistiť referencie (odporúčania a názory) o školách, z ktorých by si mohli pre svoje dieťa vybrať. Poraďte sa so známymi, ktorých deti už do školy chodia.

Rodičia by si mali zistiť, či má škola vypracovanú koncepciu rozvoja školy, aby vedeli, čo môžu od danej školy očakávať. Rodičia by si mali zistiť ako sú školy zamerané, aké ďalšie služby ponúkajú a pri výbere školy zohľadniť tieto skutočnosti podľa toho, ktorá by ich dieťaťu najviac vyhovovala. Napríklad: zameranie na cudzie jazyky, zameranie na informatiku, športové zameranie, zameranie pohybovo umelecké, humanitné zameranie, prírodovedné zameranie, zvýšený dôraz na poznávanie miestnej kultúry a histórie, dôraz na rozvoj osobnosti.

     Rodičia by si mali zistiť, ako sú absolventi školy úspešní pri prijímacích pohovoroch na stredné školy, alebo koľko detí odchádza z tejto školy na osemročné gymnáziá.

     Rodičia by si mali zistiť, či bola na škole v posledných rokoch vykonaná komplexná inšpekcia a s akým výsledkom.

     Navšítiť školu spoločne s dieťaťom v čase, keď je "Deň otvorených dverí" a zistiť si: či sa škola ich dieťaťu páči, aký je záujem o školu medzi rodičmi, koľko detí je priemerne v jednej triede, či je na prvom stupni slovné hodnotenie alebo hodnotenie známkami a prečo, ako škola komunikuje s rodičmi a deťmi, či je na škole psychológ, špeciálny pedagóg, aká je spolupráca s pedagogicko-psychologickou poradňou, aká je úroveň vybavenia školy pomôckami, stav telocvične, stav školskej jedálne, kvalita a pestrosť ponúkanej stravy, technický stav budovy, jednotlivých tried, šatní, sociálnych zariadení ... .

     Rodičia by sa mali spýtať na aktivity školského klubu a školy v oblasti záujmových krúžkov.

     Mali by požiadať o možnosť zúčastniť sa priamo na vyučovaní v triede budúceho učiteľa ich dieťaťa. Tak môžu najlepšie zhodnotiť prístup učiteľa, jeho metódy a formy vyučovania.

     Mali by si zistiť, či majú deti možnosť zúčastniť sa plaveckých a lyžiarskych kurzoch, či škola ponúka pobyt v "školách v prírode".

     Mali by si zistiť, či je Rada školy akceptovaná vedením školy ako rovnocenný partner pri riadení školy.

 

Mgr. M. Loskotová, SOÚ - školský úrad


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

English version

34611757

Úvodná stránka