Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 1

Čo nového v minikárach na Slovensku a v Hlohovci?

Čo nového v minikárach na Slovensku a v Hlohovci?


závodiaciAké boli preteky v Hlohovci?
V posledný aprílový víkend sa uskutočnilo prvé kolo pretekov v slalome minikár o Slovenský pohár a o Majstra SR. Tento rok sme preniesli preteky na novú trať do priestorov vojenského útvaru v bývalej strelnici pri obci Tepličky, pretože trať v Zámockej záhrade je pre tento pretek už nevyhovujúca, nakoľko asfaltový koberec v dolnej časti trate je už veľmi poškodený. Za usporiadateľa môžem povedať, že sme neurobili zle pri výbere trate a kedže nám vyšlo aj perfektné jarné počasie, prežili sme nádherné preteky so všetkými slovenskými a tiež aj niektorými českými účastníkmi. Tiež sme boli milo prekvapení účasťou divákov z blízkej obce na čele so starostom, ktorý prejavoval veľký záujem o preteky.
Prežijú minikáristi na Slovensku?
Minikárový život na Slovensku je pomerne dosť ťažký, pretože za minulý rok sme si financovali celý seriál z vlastných zdrojov, pretože od štátu sme nedostali ani korunu!!! Seriál pretekov sa skladá zo siedmich pretekov o Slovenský pohár a zo siedmich pretekov o Majstra Slovenska. Na poriadaní pretekov sa podieľajú minikárové kluby v siedmich mestách Slovenska. Títo poriadatelia pripravia vo svojom voľnom čase trať, technické zabezpečenie pretekov a zároveň aj vecné ceny, ktorými odmeňujeme najlepších v daných piatich kategóriách. Kedže sa na Slovensku zatiaľ vždy našlo dosť „bláznov“ tak dúfam, že minikáry prežijú aj naďalej. Na tomto mieste by som chcel tiež poďakovať našim všetkým sponzorom, ktorí mám pomáhaju už niekoľko rokov udržať vysoký štandard hlohoveckých pretekov a dúfam, že to ostane aj v budúcich rokoch.
Ako dopadla sezóna 2007?
Tento rok sme mali zastúpenie Hlohovčanov v štyroch kategóriách. Medzi najmenšími sme mali začínajúceho pretekára Mariána Gajdoša, ktorý si počíňal na prvú pretekársku sezónu veľmi dobre a získal v priebehu roka aj dva poháre za tretie miesta. V druhej kategórii sme mali začíňajúcu pretekárku Natálku Gajdošovú, ktorá sa v priebehu roka veľmi zlepšovala, ale v silnej konkurencii približne dvanástich pretekárov nemala šancu sa výraznejšie presadiť na vyšších pozíciách. Medzi „štvorkármi“ sme mali dvoch dlhoročných pretekárov Ľuboša Bednára a Martina Poláka. Ľubošovi sa lepšie darilo v pretekoch o majstra SR, kde skončil na peknom druhom mieste v celkovom poradí, Martin skončil hneď za ním na treťom mieste. V seriáli o Slovenský pohár sa zasa lepšie darilo Martinovi a v celoročnom zúčtovaní vyhral. Luboš zasa skončil tesne za ním na druhom mieste. Medzi najstaršími sme tiež mali dvoch pretekárov: Petra Pánskeho, ktorý skončil na druhom mieste o majstra a na prvom mieste v pohári a Katku Polákovú. Tá neabsolvovala celý tohtoročný seriál pretekov, nakoľko bola odcestovaná mimo SR, skončila na piatom mieste.
Čo prinesie rok 2008?
Pred pár dňami sme pripravili kalendár pretekov na budúcu sezónu a ako aj v tomto roku začíname prvým kolom v Hlohovci a myslím, že ak sa nepodarí mestu opraviť cestu v Zámockej záhrade, budem poriadať tieto preteky na trati pri obci Tepličky v bývalej strelnici. Na tieto preteky Vás srdečne pozývame v posledný aprílový víkend a to presne v sobotu a v nedeľu 26. a 27. apríla 2008. Tieto preteky budú poriadané Automotoklubom Drôtovňa Hlohovec, ako boli poriadané aj v predchádzajúcich rokoch, čo je zárukou kvality tohto športového podujatia, ktoré sa tu snažíme udržať neprestajne od roku 1997.
Ak má niekto záujem o tento šport čo má podniknúť?
Najlepším vekom pre začatie s týmto športom je vek okolo piateho roku, bez rozdielu či ide o chlapcov, alebo dievčatá. Záujemci nech sa ozvú na tel.: 0903/238 094. V súšastnosti sa dá získať aj lacnejšia minikára, ako v priebehu sezóny. Informácie o celoslovenskom minikárovom športe sa dajú získať na www. minikary.sk.

Za rozhovor Petrovi Polákovi z Automotoklubu Drôtovňa Hlohovec ďakuje Ing. Jana Šimurková. 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

English version

34612002

Úvodná stránka