Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 1

Úspech hlohovských vzpieračov

Úspech hlohovských vzpieračov


     V dňoch 23.11.2007-24.11.2007 sa zúčastnilo trojčlenné družstvo vzpieračov TJ Sokol Hlohovec I. ročníka medzinárodného turnaja vo vzpieraní žiakov a juniorov v Rotave (ČR).
     Turnaja sa zúčastnili 3 družstvá z Nemecka, dve družstvá z ČR a jedno kombinované Československé družstvo zložené z pretekárov TJ ROTAS Rotava a TJ SOKOL Hlohovec. Prvú (tú lepšiu) polovicu ČS družstva tvorili naši členovia: Jakub Ondrejka, Adam Masnica a Viktor Ostrovský. Ďalší traja boli doplnení zo spomínaného klubu. Toto ČS družstvo bojovalo veľmi statočne a v celkovom hodnotení získalo II. miesto. (Neobišlo sa to bez spomienok na spoločnú republiku a silu československého športu, čo bolo cítiť a počuť pri vyhlasovaní výsledkov.). Za toto umiestnenie si domov odniesli naši pretekári pekné medaile, pohár za II. miesto a darčekový balíček.
     Vystúpenie našich pretekárov bolo usporiadateľmi aj ostatnými účastníkmi hodnotené s uznaním čo do technického prevedenia, ale aj výkonov. V nadhode si vylepšil svoj osobný rekord Adam Masnica výkonom 127 kg (dvojboj 100 + 127) čím v celkovom hodnotení jednotlivcov na Sincleirove body obsadil III. miesto - iba 2 body za druhým. Podobne delilo pár bodov od medailového miesta aj Jakuba Ondrejku, ktorý v trhu vytvoril nový slovenský rekord výkonom 113 kg v kategórii ml. dorastencov. V celkovom hodnotení jednotlivcov obsadil 5. miesto - 5 bodov za tretím. Náš nováčik, mladší žiak Viktor Ostrovský si vytvoril svoj osobný rekord v nadhode, výkonom 50 kg a skončil na štvrtom mieste - 5 bodov za tretím.
     Samotné zabezpečenie organizácie turnaja bolo na vysokej spoločenskej a technickej úrovni. Zvlášť musíme vysloviť uznanie a obdiv za starostlivosť o našu výpravu, kde nám bolo poskytnuté maximálne pohodlie (ubytovanie, strava, doprava), boli sme tým veľmi milo prekvapení. Výpravu tvorili teda spomínaní pretekári, ďalej tréner družstva Pavol Divilek, jeho asistent Ľubomír Ondrejka a vedúci výpravy J. Gubala.

Jozef Gubala - vedúci vzp. oddielu


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

English version

34652670

Úvodná stránka