Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 2

Súťažilo sa o najkrajší výklad

víťazný výkladSúťažilo sa o najkrajší výklad

 

     Už štvrtý ročník súťaže o najkrajší vianočný výklad vyhlásili primátor mesta a MsKC v Hlohovci.
     Komisia poverená primátorom hodnotila originalitu, estetiku a najmä celkový vzhľad výkladu. V advente roku 2007 sa v meste nachádzalo veľmi veľa estetických a pútavých výkladov s vianočnou výzdobou. Mohli sme zaskočene pozorovať, že niektoré firmy naaranžovali vianočnú výzdobu do výkladov už na druhý deň po Dušičkách. V tom čase určite nezohľadňovali stav okamžitej spotreby a nálady obyvateľov.
     Výklady obchodov sa podieľajú na celkovom estetickom dojme vzhľadu ulíc. Samozrejme, výklady sú aj formou komunikácie medzi obchodníkom a kupujúcim. Je stále ťažšie naaranžovať oslovujúci výklad, ktorý je vlastne pozvánkou do predajne pre zákazníkov rozličnej sociálnej úrovne, ale i z rôzneho kultúrneho, či náboženského prostredia. Marketingoví výskumníci zistili, že sa trvalo darí obchodu na uliciach, či lokalitách kde sú pútavé výklady aj v susedných predajniach. V našom meste sa nachádzajú ešte stále malí obchodníci, ktorí oslovujúcej reklame a propagácií nevenujú takmer žiadny význam. Argumentujú, že pekný výklad je pre nich zatiaľ luxusom, ktorý si budú môcť dopriať až keď im lepšie pôjdu obchody. Lenže výklad púta pozornosť zákazníka a bez neho sa tovar v obchode nehne. Preto táto súťaž s finančnou odmenou pre víťazov ich druhoplánovo burcuje, aby vykročili smerom k zákazníkovi. Tento rok komisia za najkrajší výklad z prihlásených do súťaže považuje Kvetinárstvo na ul. SNP č. 1 (p. Hudcovičová), na druhej priečke sa umiestnila Kaviareň na ul. Pribinova č. 1( p. Geregová) a Kvetinárstvo na ul. Štefánikova č. 22 (p. Spálová) malo tretí najkrajší výklad. Zemiaková medaila pre 4. miesto zostala pre predajňu Srandičky Pribinová ul. č. 1(p. Slobodová) .
     Komisia to mala ako vždy veľmi ťažké ale odmenu mohli získať iba tri prevádzky.

 

Ing. Jana Šimurková

Foto: HcTV


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup

English version

34850482

Úvodná stránka