Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 2

Ach, tá naša škola!

II. ZŠ KoperníkovaAch, tá naša škola!

     Ach, tá naša škola. Je to také naše malé útočisko, aj keď sa dnu prepašovali určité bytosti, ktoré nám robia život oveľa "príjemnejším" (viď učitelia). Ale, nie je to až také zlé. Všetci majú srdcia zo zlata a treba priznať, že to s nami naozaj nemajú ľahké. A viete, kto za to všetko môže? No predsa budova s plochou strechou, ktorú nazývame škola. Nachádza sa na Koperníkovej ulici a už dosť dlho otvára pre nás svoje brány deň čo deň. Naša škola je jedinou školou, ktorá má dlhoročnú tradíciu v organizovaní škôl v prírode, plaveckého výcviku a lyžiarskeho výcviku. Máme zriadený školský parlament, prostredníctvom ktorého žiaci môžu predložiť svoje návrhy a požiadavky a riešiť problémy.
     Keď vojdete dnu, uvidíte pekne vyzdobenú nástenku a sklené vitríny s mnohopočetnými trofejami, ktoré vyhrali naši talentovaní spolužiaci pod taktovkou ešte šikovnejších učiteľov. Ak pôjdete doľava, nájdete tam kabinety dejepisu, zemepisu a prírodopisu. Ešte viac doľava je učebňa prírodopisu, ktorá je naozaj pastvou pre oči. Pani učiteľky sa o ňu vzorne starajú. Váš zrak istotne hneď upúta kostra človeka a krásne vyzdobené nástenky. Keď pôjdete doprava, uvidíte kabinet pani zástupkyne a triedy, kde sa vyučuje. Tie sú tiež veľmi pekné, a to nielen na Vianoce. Vedľa týchto tried sa škola delí o priestory s CVČ DÚHA. To je miesto, kde deti trávia svoj voľný čas v rozličných krúžkoch. Ak sa vrátime na začiatok, teda k skleným vitrínam, uvidíme kanceláriu riaditeľa, sekretárok, kabinet fyziky, ba i samotnú zborovňu, v ktorej sa rozhoduje o našich životoch.
     Zídeme dolu poschodím. Tam sa nachádza spoločenská miestnosť, v ktorej sa konajú rôzne akcie, ďalej učebňa anglického jazyka, etickej výchovy i kabinety. Najobľúbenejším miestom našich žiakov je isto počítačová miestnosť - aj keď, je to neuveriteľné, ale majú ju radi napriek tomu, že sa tam učia. Ale nemyslite si, že naši žiaci sú leniví. Kdeže. Ak chcú, dokážu byť veľmi pracovití. Dokazujú to diplomy z najrozličnejších súťaží. Na tomto poschodí môžete vidieť i telocvičňu, do ktorej sa prechádza chodbou, ktorá spája budovu školy s telocvičňou. Ďalej je tu veľmi veľa tried, skriniek a nemôžem zabudnúť na dielňu pánov školníkov a bufet.
     Ak zídeme o poschodie nižšie, uvidíme veľmi obľúbenú časť našej školy, ktorou je jedáleň. Sú tam pekne porozkladané stoličky i stoly, a čo je najdôležitejšie, pani kuchárky tam neuveriteľne dobre varia. Skladám im za to hold. Nakŕmiť okolo 300 detí dá teda poriadne zabrať. Vedľa jedálne sa nachádza školský klub detí. Na tomto poschodí majú svoje triedy naši najmenší žiaci. Na prízemí sa nachádza menšia telocvičňa a odkladací priestor pre pani upratovačky.
     Tak toto je naša škola, v ktorej trávim už ôsmy rok a neviem si predstaviť chodiť do nejakej inej. Aj keď mnohí žiaci na ňu nadávajú, určite ju majú v kútiku duše aspoň trošku radi so všetkým, čo k nej patrí. Veď, viete si predstaviť školu bez občasného kričania učiteľov, bez výkrikov detí a bez hrozivého ticha vtedy, keď sa práve skúša? Ja nie. Škola mi toho dala veľa, aj keď to tak nevyzerá. Získala som v nej skúsenosti, z ktorých budem čerpať po celý život a vždy si spomeniem na chvíle prežité v nej. Vďaka škole mám veľa kamarátov a vďaka nej sa spolu poznáme už vyše ôsmich rokov. Myslím si, že to bolo a ešte aj je krásne obdobie môjho života. Mať takých priateľov sa nepodarí každému. Aj preto som jej vďačná. Na moje pani učiteľky budem spomínať vždy len v dobrom a neraz sa aj zasmejem. Sú to naozaj milí ľudia, ktorí nás chcú pripraviť do života tak, aby sme sa nezľakli ani najťažších prekážok. Je mi len ľúto toho, že o rok budem odchádzať a túto moju druhú rodinu opustím, pretože čochvíľa začnem študovať v strednej škole. Dúfam, že aj tam bude toľko skvelých ľudí, ako bolo tu.

Kristínka Kňazovická, 8.B
ZŠ, Koperníkova 24, Hlohovec

foto: www.zskopernikhlo.edu.sk


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup

English version

34850434

Úvodná stránka