Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 2

Prídavok na dieťa

bankovkyPrídavok na dieťa

     Od 1.1.2008 prišiel do platnosti zákon č.532/2007 o prídavku na dieťa a tým dochádza k zmenám v poskytovaní štátnych dávok a to: prídavok na dieťa: O prídavok po 1.1.2008 si môže požiadať aj rodič, ktorého dieťa po skončení povinnej školskej dochádzky získava základné vzdelanie avšak najdlhšie do skončenia školského roku, v ktorom dieťa dovŕši 18 rokov. Zvlášť treba venovať pozornosť povinnosti nahlasovať zamestnávateľa rodičov v členských štátoch EÚ. Všetky potrebné informácie Vám poskytne koordinátor pre EÚ Ing. Husárová Alena, UPSVa R v Piešťanoch, pracovisko Hlohovec, Jarmočná 3.
     Príplatok k prídavku na dieťa je poskytovaný v sume 300 Sk mesačne na každé dieťa, ktorému sa poskytujú prídavky na dieťa na základe písomnej žiadosti, ktorú poskytne UPSVaR v Piešťanoch, Detašované pracovisko v Hlohovci za týchto podmienok:
- žiadateľ spľňa nárok na PND a poberá jednu z nasledovných dôchodkových dávok:
starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok, invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť viac ako 70%, nevykonáva zárobkovú činnosť,
- nebol mu priznaný daňový bonus na dieťa, na ktoré poberá PND, poberá výsluhový dôchodok alebo podobnú dávku v cudzine. Uvedené podmienky musí spĺňať aj druhý rodič dieťaťa, ale aj manžel rodiča, ktorý nie je rodičom dieťaťa.
     Ďalšie informácie Vám osobne budú poskytnuté na Detašovanom pracovisku v stránkových hodinách.


Magulicová Zdenka, PaedDR.
Vedúca detašovaného pracoviska, Hlohovec


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup

English version

34850679

Úvodná stránka