Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 3

Čistenie kanalizačných vpustí

Čistenie kanalizačných vpustí

 

     Obyvatelia z Vinohradskej ulice sa už nemusia báť, že v letnej búrke, alebo prietrži mračien sa budú brodiť po členky vo vode. Minuloročné prívalové dažde neraz vytvárali na ceste zurčiaci potôčik, lebo kanalizačné vpuste nestíhali rýchlo pojať všetku vodu. Na tejto, výškovo veľmi členitej ulici sa podaril vo štvrtok 7. februára husársky kúsok – vyčistili kanalizačne vpuste. Neboli čistené niekoľko rokov. Vodárenské a technické služby čistia vpuste na niektorých úsekoch mesta aj dvakrát do roka. Na jar a na jeseň. Žiaľ, v lokalite Vinohradská ulica vždy narazili na prekážku a to zaparkované autá. Tie zavadzali práci autožeriavu a manipulácii s vysoko tlakovým čerpadlom, či nákladiaku, ktorý odvážal nečistoty. Vďaka dobrej príprave – obyvatelia dostali do schránok písomné oznámenie o tomto čistení a v koordinácii s mestskou políciou - autá nezavadzali pohybu potrebnej techniky. Skoro všetci obyvatelia si ich dočasne zaparkovali na inom mieste. Dielo sa podarilo vďaka práci šiestich zamestnancov VaTS Hlohovec a desiatich pracovníkov na aktivačných prácach. Ako nás informoval Ing. Martin Balla, príčinou upchávania vpustí sú najmä stavebné odpady – hmoty z renovácii bytových jadier, ktoré fungujú v tomto prípade ako lepidlá a rôzne objemné odpady, napríklad konáriky z priľahlej zelene, kamienky, ale i nepriepustný staniol z obalov sladkostí.
     Ktovie ako bude v tomto husto zastavanom priestore s bytovými domami fungovať kanalizácia, keď sa vo väčšej miere začnú používať drvičky odpadov v kuchynských linkách. Tento rok - 2008 cenu vody Vodárenské a technické služby zdvihli o 3,5 %, lebo cenu vody zdvihol dodávateľ a stočné sa tiež zvýšilo, lebo cenu zdvihla čistička odpadových vôd. Možno preto predpokladať, že nastane ešte väčšie šetrenie vodou, ktorá je pohybové médium odpadu z bytových domov na jeho ceste do čističky odpadových vôd.

 


Text: Ing. Jana Šimurková

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663188

Úvodná stránka