Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 7

Naše westernové hviezdy

Naše westernové hviezdy

 súťažiace z Hlohovca

     Hlohovčanky Denisa Nitranová a Michaela Lackovičová na Westernových pretekoch v Brestovanoch 17. mája 2008 vynikajúco reprezentovali naše mesto v týchto náročných a stále trochu aj exotických jazdeckých súťažiach.
     Denisa Nitranová v kategórií juniorov so svojou kobylou Korou získala 3. miesto v disciplíne TRAIL. Je to disciplína, ktorá predstavuje množstvo prekážok, s ktorými sa jazdec a kôň môžu stretnúť v prírode. Obsahuje tri povinné prekážky: otvorenie bránky, prejazd cez ňu a jej zatvorenie, cúvanie cez prekážku napríklad v tvare L, U, V, Z alebo cez rôzne rozmiestnené kužele a prejazd cez minimálne štyri kavalety. Ďalšie prekážky vyberá rozhodca ako napr. vodnú priekopu, ustupovanie, ťahanie bremena, atď. Získala tiež 1. miesto v rýchlostnej disciplíne BARELL RACE. Tu sa preteká okolo troch sudov, ktoré sú rozostavené v tvare trojuholníka. Okolo každého suda musí jazdec spraviť plný kruh a následne sa čo najrýchlejšie vrátiť do cieľa. Denisa získala aj zlatý pohár, ako najlepší jazdec JUNIOR.
     Michaela Lackovičová na svojej kobyle Saly získala 3. miesto v disciplíne POLE BENDING, v ktorej ide o rýchlosť koňa a obratnosť dvojice. Pole Bending doslova znamená ohýbanie sa okolo tyčí. (Na priamke je postavených šesť tyčí, ktoré sú od seba vzdialené 7 m. Kôň kľučkuje pomedzi tyče a po ich prejdení sa čo najrýchlejšie vracia do cieľa.) Ďaľším jej úspechom bolo 2. miesto v rýchlostnej disciplíne DOWN DALL . Je to vlastne úloha, v ktorej sú spojené rýchlostné disciplíny barell race a pole bending Obe športovkyne, jazdkyne – milovníčky koní sa príležitostne venujú i popularizácií jazdectva medzi deťmi. Tento rok sme ich naposledy mohli vidieť, ako na koníkoch, bez nároku na honorár, prevážajú deťúrence na oslavách MDD.

 

Ing. Jana Šimurková

foto: arch.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34657658

Úvodná stránka