Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2008 - č. 7

Ocenení Hlohovčania

OCENENÍ HLOHOVČANIA 

Viktor Chrenko     V priestoroch divadla Jána Palárika v Trnave sa 28. mája 2008 uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien osobnostiam Trnavského samosprávneho kraja. Ako vo svojom príhovore zdôraznil predseda TTSK Ing. Tibor Mikuš, je veľmi potrebné zachovať odkaz a tradície pre nasledujúce generácie a upozorniť na osobnosti, ktoré svojim životom, prácou a skutkami sú vzorom pre mládež.
     Jedno z najvyšších ocenení získal za skoro 50 ročné pôsobenie v kultúre pán Viktor Chrenko, zakladateľ medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižnej značky EX LIBRIS HLOHOVEC. Cena Trnavského samosprávneho kraja je ohodnotením jeho prínosu pre kultúru v meste Hlohovec, veď stál pri zrode hvezdárne i vlastivedného krúžku, na základe ktorého neskôr vzniklo Vlastivedné múzeum. Mnohí si ešte spomenú na divadelné predstavenia, kde okrem réžie vytváral i kulisy pre scénu a maskoval ochotníckych hercov. Sú aj takí, ktorí vedia o jeho autorstve bývalej ochrannej známky Slovakofarmy.
     Pamätné medaily predsedu Trnavského samosprávneho kraja získali Ladislav Kuna a Ing. Milan Domaracký. Prvý ako predseda predstavenstva a.s. Spartak Trnava a za prácu s talentovanou mládežou i mnohonásobnú reprezentáciu vo futbale, druhý ako poslanec Trnavského samosprávneho kraja za dlhodobý prínos a prácu pre rozvoj kraja a pri príležitosti významného životného jubilea. Táto medaila bola udelená in memoriam aj významnému rodákovi, divadelnému a filmovému hercovi Ottovi Lackovičovi.
     Na inom fóre dostali ocenenia aj ďalší obyvatelia nášho mesta. Medailu obdržali Mgr. Jozef Krištofovič za popularizáciu astronómie a prírodných vied a aj pri príležitosti životného jubilea a akademický sochár Jozef Sušienka za celoživotné dielo a dlhoročnú reprezentáciu mesta. Pamätný list dostal Peter Valach za tvorivé výkony v oblasti amatérskej filmovej tvorby a rovnakú cenu získala Folklórna skupina Šulekovo pri príležitosti 35. výročia jej vzniku a za vzornú reprezentáciu Trnavského regiónu. Srdečne blahoželáme!

Text a foto: Mgr. Víťazoslav CHRENKO


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup

English version

34592243

Úvodná stránka