Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2009 - č. 3

Daja, Jeja a Bugi

záber z podujatiaDaja, Jeja a Bugi

 

     To je názov novej knihy určenej najmä detskému čitateľovi. Sú to príbehy z Hlohovca od PhDr. Viery Bebjakovej, sociologičky a rozhlasovej publicistky, jednej z dvojičiek, ktoré sú hrdinkami knihy. V knihe sú veľmi pútavým spôsobom opísané príbehy dvojičiek Daji a Jeji, ktoré prežívajú časť detstva v našom malebnom mestečku Hlohovec, ležiacom na brehu Váhu. Sestričky krátko po skončení druhej svetovej vojny spoznávajú tajomné zákutia okolia hotela Jeleň, v ktorom žijú spolu s otcom, mamou a psíkom Bugim. Nezbedné dcérky váženého pána hoteliera prežívajú dobrodružné a rozprávkovo čarovné príbehy s veľkou dávkou detskej dobrosrdečnosti a prostorekosti. Miestne zvyky, zaužívané rituály dospelých a príhody všedného dňa videné detskými očami prerozprávala ich autorka Viera Bebjaková na základe skutočných udalostí a vlastných zážitkov z detských rokov prežitých v Hlohovci.
     Knižka je pre deti, ale i pre dospelých Hlohovčanov cenná a atraktívna aj pre výstižné ilustrácie Mgr. Radoslavy Hrabovskej, profesorky na Strednej odbornej umelecko-priemyselnej škole v Hlohovci, ktoré namaľovala technikou akvarelu a kvašu na základe historických fotografií Hlohovca.
     Knižku vydal Trnavský samosprávny kraj a Vlastivedné múzeum v Hlohovci, za čo im patrí poďakovanie, lebo kvalitnej domácej tvorby pre detského čitateľa je veľmi málo.

 

Text a foto: Ing. Jana Šimurková
 


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup

English version

34627359

Úvodná stránka