Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2009 - č. 3

Týždeň slovenských knižníc

zúčastneníTýždeň slovenských knižníc

 

     Dobrá kniha je ako dobré šampanské. Vlastne lepšia. Po otvorení jej chuť nevyprchá. Možno toto by mohlo byť mottom desiateho ročníka Týždňa slovenských knižníc /TSK/, ktorý vyhlásila Slovenská asociácia knižníc v poslednom týždni mesiaca kníh 23. – 29. marca 2009. Cieľom tohto celoslovenského podujatia je upriamiť pozornosť verejnosti na významné kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, ktorými knižnice nepochybne sú. Knižnice v tomto týždni pripravujú pre svojich návštevníkov zaujímavé podujatia, odpúšťajú pokuty za oneskorené vrátenie kníh, zapisujú zadarmo nových čitateľov.
     Hlohovská knižnica sa bude aj tento rok snažiť naplniť ideové motto TSK „Knižnice pre všetkých“. A tak vás pozývame, milí Hlohovčania, bez rozdielu veku, literárneho či kultúrneho zamerania, aby ste prišli do knižnice, požičali si dobré knihy, využili rôzne zľavy a výhody, ktoré Vám v tento týždeň ponúkame a vybrali si z ponuky našich podujatí.
     23. marca o 17.00 vás pozývame do Empírového divadla na autorskú besedu s herečkou, spisovateľkou, cestovateľkou Zuzanou Cigánovou a s jej hosťom Mariánom Labudom o jej najnovšej knihe Šampanské, káva, pivo.

     O deň neskôr, 24. marca o 18.00, bude v Empírovom divadle literárno-hudobné stretnutie s básnikom Ivanom Štrpkom a vydavateľmi Kolomanom Kertészom Bagalom a Petrom Milčákom pod názvom Všetko je v poézii.

     26.marca o 10.30 v knižnici otvoríme výstavu Jedno Slniečko za všetky hviezdy, venovanú 80. výročiu časopisu Slniečko. S tvorcami Slniečka - zástupkyňou šéfredaktora časopisu Slniečko Ľubicou Kepštovou, výtvarnou redaktorkou Alenou Vágnerovou a spisovateľkou Martou Šurinovou, sa stretnú deti základných škôl v Empírovom divadle 30. marca o 10.00. Na podujatí, ktoré sme nazvali Zvedavé Slniečko, bude vyhlásený aj ďalší ročník súťaže Kráľ čitateľov pre deti od 9 rokov. Okrem toho ponúkame na požiadanie knihovnícko-informatické výchovy a exkurzie v detskom oddelení a na pobočke Šulekovo.
     Ak ste si z našich podujatí nevybrali, do knižnice príďte aj tak. Nájdete v nej viac ako 72000 kníh, novín a časopisov, bezplatný prístup na internet a ďalšie služby. Ale najmä nové knihy, ktoré od januára už opäť nakupujeme vďaka pochopeniu primátora PhDr. Jána Dlhopolčeka a poslancov mestského zastupiteľstva. A kniha – tá nám môže byť veľmi všestranným priateľom. Môžeme v nej hľadať zážitok, poučenie, informácie, rozvíjať si fantáziu, slovnú zásobu. Nielen v marci, ale po celý rok.

 

Helena Pekarovičová

Foto: J. Selnekovič
 


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version

34840000

Úvodná stránka