Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 8/2019

 Zivot_v_hlohovci.png


 

Život v Hlohovci - r. 2009 - č. 3

Historicky najúspešnejší na Slovensku

pán primátor s mariášistamiHistoricky najúspešnejší na Slovensku

 

     Pre závislého je mariáš hazardná hra, aj keď hrá iba o centy. Tí naši, z Mariášového klubu Hlohovec, to majú úplne pod kontrolou, tak ako keď hrajú šach. Oni sú skôr intelektuálni športovci žonglujúci s kartárskym šťastím. Súťažne hrávať mariáš nie je jednoduché. Je to úžasná hra pre bystrých, vnímavých a hlavne rýchlo uvažujúcich ľudí s dobrou až výbornou pamäťou.
     Naši mariášisti sa už po štvrtýkrát stali Majstri Slovenska. Víťazstvo dosiahli v rokoch 2004, 2005, 2006 a v 2008. Sú historicky najúspešnejším Mariášovým klubom Slovenska a minimálne tri roky ich nik neprekoná. Sídlia v Hlohovci na Bernolákovej ulici v Kolkárskom klube Zentiva, kde ich prichýlil prezident Mariášového klubu Ing. Alexander Švec. Ako nás informoval viceprezident MKH, Vladimír Kozačenko, každý prvý pondelok a štvrtok v mesiaci sa od 15.00 hod. hrá v kolkárni prebor klubu, čo je zároveň aj oficiálnym tréningom. Tam sa môžu, v tomto termíne, záujemcovia prihlásiť do klubu. Mariáš sa hrával v Hlohovci oddávna. Najviac na hoteli Jeleň, cez jeho zdemolované obdobie v reštaurácii Váh, po jej zániku zas chvíľu na hoteli Jeleň a po zmene jeho prevádzkovateľa sa súčasné každodenné mariášové, ale i šachové turnaje presťahovali na Športhotel na Zábraní.
     Mariášisti si svojej slávy užili na niekoľkokrát. Na večeri slávy, 23. januára, všetci tí, čo bodovali na Majstrovstvách Slovenska dostali športový dres so svojim menom, označením klubu a fotozáberom Hlohovca a samozrejme trofejný pohár Majstra Slovenska za rok 2008.
     Ich úspech a pozitívne zviditeľnenie Hlohovca ocenil i primátor mesta PhDr. Ján Dlhopolček, ktorý prijal delegáciu mariášistov na MsÚ 27. januára. Na druhý deň im zagratuloval k tomuto neobyčajnému úspechu i predseda Vyššieho územného celku Trnava, Ing. Tibor Mikuš, s ktorým prediskutovali súčasný stav, ale i perspektívy športov tohto druhu v Trnavskej župe.
     Tento rok začali mariášisti obstojne.Sú síce na tretej priečke, ale turnaje sa iba rozbiehajú. Prechod na novú menu – euro prekonali bez problémov. Zmena pravidiel pre reprezentáciu je ťažší oriešok. Dobrých hráčov, aká irónia, je v hlohovskom klube príliš veľa. Reprezentovať môžu iba desiati hráči. Minulý rok ich bodovalo až štyridsaťpäť, preto je náročná nominácia hráčov do reprezentácie na jednotlivé turnaje. Čas ukáže koľko hráčov prestúpi do iných klubov, alebo či v Hlohovci nevzniknú dva samostatné mariášové kluby, ktoré si budú konkurovať. Želáme im úspešnú stratégiu, veľa pohody, bezchybné sústredenie, jasnozrivý úsudok, lepšie karty od súperov a samozrejme ten piaty pohár Majstra Slovenska mariášových klubov.

 

Text a foto Ing. Jana Šimurková
 


 

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup

English version

34346511

Úvodná stránka