Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 8/2019

 Zivot_v_hlohovci.png


 

Život v Hlohovci - r. 2009 - č. 3

Motocyklový festival Slovensko 2008

účastníci festivalu MOTOCYKLOVÝ FESTIVAL SLOVENSKO 2008

 

     Pod týmto výstižným názvom sa niesol slávnostný večer vyhlasovania Medzinárodných majstrovstiev Slovenska a Majstrov Európy v pretekoch oldtimerov. Miesto vyhlasovania Peter Baláž zvolil nie náhodou v Novom Meste n/Váhom, nakoľko práve tu bola odštartovaná novodobá éra pretekov historických motocyklov. To, že sa z jednotlivých podujatí nakoniec stal seriál s riadnymi pravidlami, dáva potrebnú váhu a punc týmto pretekom.
     Po úvodnom privítaní všetkých hostí a účastníkov bol ešte pred samotným slávnostným vyhodnotením oznámený aj kalendár pretekov na rok 2009. Opäť sa máme na čo tešiť, Classic Club Hlohovec pripravil tentoraz 5-dielny seriál pretekov:


12.-14.6.2009 - letisko Boľkovce • regularity + raod racing + Ducati cup
8.-9.8.2009     - Nové Mesto n/V • UEM Cup regularity
28.-30.8.2009 - letisko Piešťany • UEM Cup raod racing, Alpe-Adria Cup
19.9.2009       - Hlohovec
26.9.2009       - Holíč


     Všetky preteky budú započítané aj do Medzinárodných majstrovstiev Slovenska. Ako si môžete všimnúť, opäť sa rozozvučia motocykle aj na Piešťanskom letisku ako ďalšia kapitola bohatej histórie Ceny Slovenskej republiky.
     Nasledovalo oceňovanie pretekárov, ktorí skončili v jednotlivých kategóriách na prvých troch miestach. Z nášho Classicc klub Hlohovec sa na 3. mieste v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska 2008 v kategórii A2 umiestnil Hill Karol. V UEM Regularity vintage 2008 – Majstrovstvá Európy -  trieda C zvíťazil Joachim Roscher a tretie miesto získal opäť Karol Hill.
     Celý večer sa niesol v patrične slávnostnom duchu. Pri vyhodnocovaní sme si uctili minútou ticha odchod nášho kamaráta Josku Chalupského, ktorý sa svojho triumfu v triede A1 už nedožil, na sklonku roka podľahol zákernej chorobe... Česť jeho pamiatke!
     Ďalším z milých momentov bolo blahoželanie Arpimu Dömötörovi k 70-tinám.
     Celý večer uvádzal Jožko Tassy, ktorý okrem pretekárov vítal aj čestných hostí, medzi ktorými boli prezident SMF Peter Smižík, Ing. Milan Cagala, Csc, primátori miest Holíč – Zdenko Čambal a Hlohovec- Ján Dlhopolček, ale spomeniem aj neodmysliteľného Lugiho Favarata z FIM a UEM, členov Classic Clubu Hlohovec a činovníkov pretekov.

 

Rudo Mladý (red. krátené)

 


 

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup

English version

34346941

Úvodná stránka