Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2009 - č. 3

Hlohovec na veľtrhu ITF Slovakiatour 2009

reprezentanti mesta HlohovecHlohovec na veľtrhu ITF Slovakiatour 2009

     V dňoch 22. - 25. januára 2009 sa uskutočnil 15. ročník veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2009 Bratislava. Na veľtrhu sa počas štyroch dní predstavili najnovšie trendy v oblasti cestovného ruchu z celého sveta. Veľtrh prebiehal súbežne s výstavnými akciami Danubius Gastro, Poľovníctvo a oddych, výstava strojov a technológií pre obchody Exposhop, ďalej výstava obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack. Novinkou bola výstava Wellness a fitness a sprievodným podujatím Camera Slovakia.

     Trnavský samosprávny kraj mal na veľtrhu vlastnú expozíciu, ktorej súčasťou bola i expozícia mesta Hlohovec. Patríme k priemyselno - poľnohospodárskym mestám, ale ako sa zdá, stihli sme naskočiť aj do pomyselného vlaku predstavujúceho rozmach cestovného ruchu miest a obcí na rieke Váh. Prezentovali sme sa svojimi kultúrnymi pamiatkami a vinárstvom. Hlohovské vinárstvo návštevníkom priblížila ochutnávka vín z nášho regiónu. Podujatie návštevníkom spríjemnili výrobcovia vín Viecha Jašter, Vínna pivnica - Vinohrady nad Váhom, Pivnica - Záleský Hlohovec, Réva Bojničky, a.s. a vinár Ladislav Černý. Firma FOOD FARM, s.r.o., Hlohovec získala za 3 výrobky na tomto podujatí značku kvality:
GOLGUZ: frankovka modrá/ ročník 2007, Akostné odrodové víno s prívlastkom, neskorý zber, GOLGUZ: veltlínske zelené/ ročník 2007, Akostné odrodové víno s prívlastkom, výber z hrozna a GOLGUZ: frankovka modrá ROSÉ/ročník 2008 Akostné odrodové víno.
     Napriek týmto lahodným mokom, unikátnou špecialitou tejto prezentačnej degustácie od firmy FOOD FARM, s.r.o., Hlohovec bol burčiak vyrobený z neskorého decembrového zberu, čo oslovilo každého návštevníka našej expozície.
     Počas štyroch dní sa na veľtrhu predstavili najnovšie trendy v oblasti cestovného ruchu z celého sveta. 15. ročník prilákal 65 124 návštevníkov, čo bol rekordný počet. Celkovo sa predstavilo 889 vystavovateľov z 35 krajín.
     Široká verejnosť mala vďaka atraktívnej kombinácii prezentácií - tradičných i menej známych destinácií - výbornú príležitosť získať prehľad o aktuálnej ponuke. Naším cieľom na tomto veľtrhu cestovného ruchu bolo návštevníkom ukázať, že i v Hlohovci máme v oblasti cestovného ruchu čo ponúknuť, aj keď na druhej strane je pravda, že nám treba nabrať viac skúseností od miest, kde je cestovný ruch prioritou.

Ing. Jana Šimurková

Foto: HcTV

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

English version

34611742

Úvodná stránka