Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 1

Novoročný príhovor predsedu Trnavského samosprávneho kraja

 

predseda TTSK     Vážení občania,
dovoľte mi, aby som Vám poprial príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný nový rok. Je to pre nás všetkých čas Božieho požehnania a Jeho blízkosti. Verím, že zapálením sviec na adventnom venci sme si všetci uvedomili skutočnú hodnotu Vianoc – možnosť oslavovať narodenie Ježiška s tými, ktorých ľúbime.
      Rok 2009 nám všetkým priniesol veľké zmeny. Prijatím novej meny sme sa stali plnohodnotnými členmi Európy. Zaradili sme sa tak medzi ekonomicky vyspelé krajiny najstaršieho kontinentu.
     Najčastejšie skloňovaným spojením je v súčasnosti hospodárska kríza. V Trnavskom samosprávnom kraji nás však nezastihla nepripravených. Štyri roky sme systematicky zavádzali úsporné opatrenia, ktorých výsledkom bolo efektívne spravovanie majetku a potenciálu nášho regiónu.
     Dosiahli sme to najmä predajom prebytočného majetku, optimalizáciou siete škôl, obchodovaním s disponibilnými vlastnými zdrojmi a zefektívnením prenájmov nehnuteľností v organizáciách TTSK. Úsporu sme docielili aj jednotným poistením TTSK, zmenou dodávateľa elektrickej energie i znížením nákladov na prevádzku Úradu TTSK zakúpením budovy. 
     Pokračovali sme v tradícii rozvíjania intenzívnej spolupráce s významnými spoločenskými organizáciami v našom kraji. Dokladujú to memorandá so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu či Asociáciou UN-Veterán. Dôležitým krokom minulého roka bolo založenie Energetického klastra. Kontakty sme nadviazali aj na medzinárodnej úrovni s Varaždínskou župou, Dolným Rakúskom, arménskym Armavirom či čínskym Hainanom.
     Rok 2009 sa niesol v znamení volieb. Ešte raz by som chcel vyjadriť úctu všetkým, ktorí ste prišli k volebným urnám. Bez ohľadu na to, komu ste odovzdali svoj hlas. Dokázali ste, že Vám budúcnosť nášho kraja nie je ľahostajná. Ďakujem Vám za dôveru, ktorú ste mi vyjadrili potvrdením vo funkcii predsedu. Budem sa zo všetkých síl snažiť pokračovať v ceste, ktorú sme spoločne nastúpili. Zodpovedne a vytrvalo.
     Stojíme na prahu novej štvorročnej etapy, počas ktorej nás čaká množstvo práce v prospech nášho občana. Rád by som sa poďakoval aj poslancom Zastupiteľstva TTSK v rokoch 2006-2009. Tešila ma naša korektná spolupráca, ktorej výsledkom boli rozhodnutia posúvajúce náš región na špičku v rámci Slovenska.
     V novom roku začne svoju činnosť nový poslanecký zbor, ktorý vzišiel z Vašej vôle. Urobím všetko preto, aby naša vzájomná komunikácia bola i naďalej na dobrej úrovni. Budem pokračovať v nastúpenej ceste zodpovedne a vytrvalo v zmysle zásad politického ekumenizmu. Nie je pre mňa rozhodujúca politická príslušnosť, ale potreby každého z Vás.

     Vianoce sú časom, aby sme si uvedomili význam slova domov. Ten je tvorený ľuďmi, ktorých milujete a ktorí majú radi Vás. V širšom kontexte je naším spoločným domovom Trnavský samosprávny kraj. Krásny región, v ktorom žijeme. Verím, že sa nám podarí i novom roku naďalej prehlbovať pocit solidarity a spolupatričnosti. Chcem Vás ubezpečiť, že úcta k tradíciám je pre mňa naozaj vyjadrením zodpovednosti za budúcnosť.


                                                                                      Ing. Tibor Mikuš
                                              poslanec Národnej rady Slovenskej republiky
                                                predseda Trnavského samosprávneho kraja
 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663123

Úvodná stránka