Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 1

Sladké čítanie

 žiaci druhých ročníkov ZŠ M.R. Štefánika Hlohovec     Mestské kultúrne centrum - Knižnica v Hlohovci v spolupráci s cukrárňou Maxim pripravila 25. novembra pre deti neobyčajné podujatie na podporu čítania pod názvom Sladké čítanie. A aby bolo naozaj sladké, uskutočnilo sa v cukrárni Maxim. Žiaci druhých ročníkov Základnej školy na Ulici M. R. Štefánika si v podaní pracovníčky detského oddelenia knižnice Nicole Vajgelovej vypočuli úryvky z vtipných "Maškrtných rozprávok pána Dobošíka a pani Krémešíkovej" slovenskej autorky Alžbety Verešpejovej. Hlavní hrdinovia vlastnili v rozprávke cukráreň a deti ju volali Vláčiková, lebo pán Dobošík v nej vystavoval unikátnu zbierku vláčikov. Deti vítal v uniforme staničného výpravcu a namiesto vlakov vypravoval pani Krémešíkovú do kuchyne pripravovať sladké dobroty pre deti. Takéto dobroty pre žiakov - maškrtníkov pripravila aj majiteľka cukrárne Maxim - Silvia Dvoranová, za čo jej v mene všetkých detí ďakujeme. Deti tieto dobrôtky na záver podujatia svojimi šikovnými prstami dotvorili, vyzdobili a s chuťou zjedli.
     Sladké čítanie sa všetkým veľmi páčilo a nás teší, že sa niektoré deti prišli hneď po jeho skončení zapísať do knižnice a stali sa našimi čitateľmi.

 

Text: Nicole Vajgelová

Foto: Knižnica
 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662895

Úvodná stránka