Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 1

V Obchodnej akadémii Hlohovec v písaní na PC súťažili druháci...

 študenti II. ročníka Obchodnej akadémie v Hlohovci     Pozvali sme na súťaž a prišli. Už tretíkrát sme organizovali v Obchodnej akadémii v Hlohovci „Priateľské stretnutie žiakov 2. ročníkov SŠ v písaní na počítači“ nielen Trnavského kraja. Naše prianie a očakávanie sa splnilo. Prišli žiaci z 23 škôl, 49 súťažiacich z rôznych kútov Slovenska. Súťažili žiaci 14-tich obchodných akadémií (Šurany, Veľký Meder, Senica, Levice, Sereď, Trnava, Trenčín, Prievidza, Brezno, Zlaté Moravce, Topoľčany, Bratislava – Račianska, Považská Bystrica, Hlohovec), 8 stredných odborných škôl (SOŠ: Holíč, Snina, Nitra, SOŠ podnikania Prešov, SPŠ strojnícka Bratislava, SOŠ OaS Piešťany a Galanta, SOŠ polytechnická Trnava) a zastúpenie mala i Hotelová akadémia Brezno.
     Súťažiach, učiteľov a hostí na pôde školy srdečne privítala riaditeľka Mgr. Katarína Turzová. Práve vedeniu školy patrí vďaka za podporu a pomoc pri organizácii súťaží takéhoto charakteru. V meste Hlohovec všetkých privítal aj poslanec zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja a člen Rady školy pri OA Hlohovec Ing. Milan Domaracký.
     Významným hosťom a pýchou bola p. Anna Vavrová. Jej meno sa 36 rokov – od r. 1955 až do r. 1991 spájalo so súťažami v písaní na stroji. Osobný rýchlostný rekord p. Vavrovej bol 604,8 čistých úderov za minútu v 30 minútovom odpise, kde bola chyba penalizovaná 100 údermi. Našu vlasť reprezentovala vždy na 2. a 3. mieste, zúčastňovala sa medzinárodných súťaží a je držiteľkou viacerých titulov napr. Majsterky Varšavy, či Majsterky Juhoslávie. Prajem si, aby táto dáma bola vzorom pre našich žiakov...
     Súťažná komisia pracovala v zložení: predseda Mgr. Iveta Moravcová, členovia: Mgr. Dagmar Haulišová, Ing. Helena Ďurišová. Na oprave súťažných prác sa podieľali všetci sprevádzajúci učitelia, za čo im patrí poďakovanie.
     Medzi sebou súťažili rovnocenní partneri – všetci boli druháci. Napriek tomu, že na klávesnici píšu desaťprstovou hmatovou metódou iba druhý rok, podali mimoriadne krásne výkony a niektorí z nich písali rýchlosťou, ktorá by im stačila i na postup do celoslovenského kola.
     Aké boli výkony na 1. – 3. mieste? Na 1. mieste sa umiestnil žiak OA Považská Bystrica Milan Šutara, ktorý na druháka písal neuveriteľne rýchlo. Za 10 minút napísal 3640 hrubých úderov, mal 4 chyby, ktoré boli penalizované 50 trestných bodov za 1 chybu, teda jeho čistá rýchlosť za minútu bola 344,0 úderov. Aby si to množstvo vedel laik predstaviť, je to takmer 6 riadkov textu formátu A4 písaného písmom Courier New. Na druhom mieste sa umiestnil znova chlapec. Tentokrát to bol žiak Hotelovej akadémie z Brezna – Andrej Homola. Ten písal rýchlosťou 327,1 čistých úderov za minútu. Na treťom mieste mali zastúpenie dievčatá. Rýchlosťou 324,1 čistých úderov za minútu písala žiačka Strednej odbornej školy Holíč Denisa Janečková.
     O rok budeme stretnutie organizovať znova. Veríme, že sa druháci stretnú ešte vo väčšom počte.

 

Text a foto: Mgr. Iveta Moravcová


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663006

Úvodná stránka