Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 3

Uznanie za celoživotnú prácu

Martin BallaZa celoživotnú pedagogickú a výchovnú činnosť a za vynikajúce výsledky v športovej činnosti Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci udelilo Martinovi Ballovi Verejné uznanie za zásluhy o rozvoj mesta Hlohovec pri príležitosti životného jubilea 80 - tich rokov života. Narodil sa 10. novembra 1929 vo Veľkom Lapáši. Od roku 1953 pôsobil v Hlohovci ako učiteľ telesnej výchovy, zemepisu a dejepisu. Jeho najväčším záujmom bola a je telesná výchova, ku ktorej viedol a vychovával žiakov základných aj stredných škôl v Hlohovci.
Je služobne najstarším učiacim učiteľom v Hlohovci, má za sebou 56 rokov pedagogickej praxe. Pán Balla pôsobil ako pedagóg, tréner a vychovávateľ na II. ZŠ, ktorej bol verný až do odchodu do dôchodku. V súčasnosti vykonáva pedagogickú činnosť na Obchodnej akadémii v Hlohovci a na III. ZŠ pôsobí ako učiteľ športových hier mládeže. Je spoluzakladateľom športovej súťaže: Hlohovské hry mládeže, ktorá je jednou z najstarších súťaží na Slovensku a teší sa 47. ročníku. V tomto roku sa uskutoční 41. ročník Jarného behu, ktorého zakladateľom. V minulom období bol úspešným cvičiteľom spartakiády v rámci celého vtedajšieho západoslovenského kraja. Jeho činnosť je však zameraná predovšetkým na ľahkú atletiku, v ktorej vychoval reprezentantov - majstrov republiky ( v tom čase ČSSR), z ktorých uvedieme len niektorých: Jozef Nemček, Juraj Kulka, Peter Kvašňák, Zdenka Kramplová, rod. Poláchová. Želáme mu veľa zdravia a životnej pohody do ďalších rokov.

Text a foto:-red.-


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663217

Úvodná stránka