Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 3

Keď sa na knihy čaká v rade

beseda v knižniciMarec si každoročne pripomíname ako mesiac kníh. V tomto mesiaci sa viac ako inokedy hovorí o význame čítania pre vzdelanie a všeobecný rozhľad ľudí a o úlohe, ktorú v propagácii čítania zohrávajú knižnice. V tento mesiac knižnicu vo zvýšenej miere navštevujú materské a základné školy, aby svojim žiakom ukázali cestu do inštitúcie, ktorá poskytuje všetkým občanom mesta a okolia celoživotné vzdelávanie a možnosť kultúrneho vyžitia. Každý si v knižnici môže vybrať dobrý román alebo zbierku básní, nájdu v nej aj populárno-náučnú literatúru, učebnice, zbierky zákonov, noviny a časopisy, bezplatný prístup na internet, môžu sa zúčastniť na kultúrnych podujatiach, ktoré knižnica organizuje.
Jedným z tradičných marcových podujatí našej knižnice je Týždeň slovenských knižníc /TSK/, ktorého jedenásty ročník vyhlásila Slovenská asociácia knižníc v dňoch 22. – 26. marca 2010 s mottom „Knižnice pre všetkých“. A tak vás všetkých, bez rozdielu veku, literárneho či kultúrneho zamerania, pozývame, aby ste navštívili našu knižnicu, požičali si dobré knihy, využili rôzne zľavy a výhody, ktoré tento týždeň ponúkame a vybrali si z ponuky našich podujatí.
Už 10. marca o 16.30 vás pozývame na okresné kolo súťaže žien v prednese poézie a prózy Vansovej Lomnička, ktoré sa uskutoční v spoločenskej miestnosti knižnice.
23. marca bude v detskom oddelení knižnice od 9.00 priam Rozprávkovo. Celé dopoludnie bude venované slovenskému rozprávkárovi Pavlovi Dobšinskému. Deti budú hľadať jeho knihy v rozprávkovej truhlici, vypočujú si dramatizované čítanie z jeho kníh a čakajú ich aj ďalšie „rozprávkové“ prekvapenia. V ten istý deň, teda 23. marca o 18.00 vás pozývame do Empírového divadla na 1000 a 1 veršov – stretnutie s básnikom, textárom a publicistom Jánom Štrasserom a hudbou Sláva "Sany" Gréka zo skupiny Sanyland.
25. marca sa od 10.00 do 15.00 hodiny pokúsime v detskom oddelení knižnice prekonať minuloročný rekord v čitateľskom maratóne detí, vyhlásenom Slovenským výborom UNICEF pod názvom Čítajme si... Tešíme sa na všetky deti základných škôl, pretože na tomto podujatí vyhlásime aj prvý ročník novej súťaže Moja obľúbená kniha.
Milujete sarkastický a ironický humor života? Tak príďte 25. marca o 16.30 do Empírového divadla na besedu so spisovateľom, hudobníkom, vydavateľom Pavlom Hiraxom Baričákom pod názvom Raz aj v pekle vyjde slnko. Okrem týchto hlavných podujatí budú celý týždeň prebiehať na požiadanie knihovnícko-informatické výchovy a exkurzie v detskom oddelení a na pobočke v Šulekove, bezplatné zápisy nových čitateľov a odpúšťanie pokút za neskoré vrátenie kníh.
A kedy a kde sa na knihy čaká v rade? Napríklad v hlohovskej knižnici v prvých dňoch tohto roku. Hneď v prvý deň po vianočných sviatkoch prišlo do knižnice takmer 200 čítania chtivých ľudí, druhý deň viac ako 160 a tak to pokračovalo celý týždeň. A tak sa na požičanie kníh čakalo v rade. Ďakujeme všetkým čakajúcim za pochopenie a veríme, že nás navštívia aj v marci. Budeme sa na vás všetkých tešiť.

 

 

Text: Helena Pekarovičová

Foto: Knižnica


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662880

Úvodná stránka