Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 3

Denné centrum Ruža v Hlohovci vstúpilo do 46. roka činnosti

Florián KubinskýČlenovia z Denného centra Ruža v Hlohovci opäť bilancovali. Stretnutie na výročnej členskej schôdzi sa konalo posledný januárový piatok v priestoroch klubu na Vinohradskej ulici.
Prítomných privítala Mária Štrbáková. Medzi hosťami bol primátor mesta PhDr. Ján Dlhopolček a poslanec VÚC Trnava Ing. Milan Domaracký a predsedníčka Združenia kresťanských seniorov Alica Valašíková. Osobitne sa všetci tešili z prítomnosti vedúceho Denného centra Ruža Floriána Kubinského, ktorý sa práve vrátil z dlhodobej hospitalizácie po úraze. Účastníkom prečítal výročnú správu o činnosti Centra za rok 2009. Bilancia bola ako vždy radostná. Členovia si plnohodnotne užívajú seniorský vek. Spoločne navštevujú múzea, absolvujú výlety za historickými pamiatkami a kúpaním. Udržujú družobné styky s Bojnickým klubom dôchodcov a zúčastňujú sa všetkých spoločenských udalostí. Na mnohé z nich prispievajú kultúrnym programom. Známa je najmä ich spevácka skupina Ruža. Udržujú ľudové tradície a zvyky, ba dokonca s nimi oboznamujú najmladšiu generáciu Hlohovčanov. Vo svojej klubovni sa nielen zabávajú, ale absolvujú i vzdelávacie prednášky. Najobľúbenejšie sú zo zdravovedy. Členovia centra si pozorne vypočuli správu hospodárky Ľubice Bakošovej a predsedníčky revíznej komisie Márie Káčerovej. Správu o kultúrnej činnosti a zámer na rok 2010 prezentovala Anna Ráciková. Po formálnej časti stretnutia nasledovalo spoločenské posedenie pri hudbe.
Denné centrum Ruža má v súčasnosti 165 členov. Je to najstaršie združenie dôchodcov v Hlohovci . Začínali 17. novembra 1964 ako Klub dôchodcov ruža s počtom členov 60. Za 45 rokov činnosti priniesli mnoho radosti do života hlohovských seniorov. Ako sa mesto Hlohovec rozrastalo, z kapacitných ale i ďalších dôvodov, podľa ich vzoru, vznikli za výdatnej podpory mesta Hlohovec i ďalšie kluby a to od centra vzdialenejších častiach mesta - Centrum seniorov Peter a Bereksek.

Text a foto: Ing. Jana Šimurková


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662918

Úvodná stránka