Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 3

Pribudlo sedem darcov krvi

darci krviBezpríspevkové darovanie krvi patrí k najľudskejším činom. Veď kto komu čo dá zadarmo? Darovanie krvi má aj svoje výhody, okrem dobrého pocitu, že človek niekomu pomohol, dozvie sa v predbežnom vyšetrení čo to o svojom zdravotnom stave a v prípade problémov môže vyhľadať lekársku pomoc pred plným vypuknutím choroby.
Vďaka vždy patrí tým, čo boli ochotní darovať, ale treba sa poďakovať aj tým, čo tieto odbery organizujú. Už dlhé roky organizuje odbery Bc. Miroslava Oravcová, predsedníčka SČK v Hlohovci. Tento rok jej pribudol šikovný pomocník. Je to študent pedagogiky a sociológie na Akadémii Blahoslavenej Laury v Trnave, Peter Sloboda. Svoj organizačný talent a rozvahu využil pri poslednom odbere v Dome kultúry v Hlohovci 10. februára 2010. Vtedy sa odberu zúčastnilo 48 darcov krvi. Z uvedeného počtu bolo 32 mužov a 16 žien. Prvodarcov bolo 7. Všetci darcovia boli pripustení k odberu krvi a úspešne zvládli odber.

Text a foto: Ing. Jana Šimurková


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663103

Úvodná stránka