Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 3

Pocta celoživotnému dielu Tibora Struhárika

dielo Tibora StruhárikaObrazy z výtvarnej tvorby Tibora Struhárika (1939 -1997) opäť po rokoch znovu zaplnili výstavnú sieň Vlastivedného múzea v Hlohovci.
Výstava bola poctou k celoživotnému dielu pri príležitosti nedožitých sedemdesiatych narodenín autora. Výstavu slávnostne otvoril riaditeľ Vlastivedného múzea v Hlohovci Mgr. Jozef Urminský 15. januára 2010. Mnoho spomienok a udalostí z bohatého života umelca prítomným pripomenul jeho priateľ Tibor Dolník, ktorého možno označiť za kurátora tejto výstavy.
K hosťom sa prihovorila manželka autora Janka Struháriková, ktorá sa poďakovala za zapožičanie obrazov. Výtvarné práce Tibora Struhárika vlastnia mnohí jeho priatelia nielen v Hlohovci, ale i v zahraničí.
Tibor Struhárik sa výtvarnej tvorbe začal venovať už ako 12 ročný. Bol aj vynikajúci fotograf. Amatérsky maľoval s niekoľkoročnými prestávkami a v roku 1977 predstavil verejnosti po prvýkrát svoje práce. So svojimi obrazmi sa zúčastňoval i ďalších výstav a výtvarných súťaží. Získal viacero ocenení. Napríklad Bielu plaketu za diela pre výstavu Hlohovec včera a dnes.
Jeho doménou boli portréty, zátišia, najmä kytice a pohľady na krajinu z okolia Hlohovca. Z techník prevažovala olejomaľba, ale venoval sa aj pastelu a kresbe.
Pracoval ako vychovávateľ vo Výchovnom ústave v Hlohovci, potom svoj talent využil ako výtvarník v Drôtovni, vo Vlastivednom múzeu a v Slovakofarme. Neskôr bol redaktorom podnikového časopisu Liečivár. Pamätníci ho považujú za neuveriteľne skvelého kamaráta a príjemného človeka, ktorý bol v pravom slova zmysle bohémom. Tibor Struhárik sa svojím celoživotným dielom natrvalo zapísal do kultúrneho povedomia nášho mesta a spomienky na neho zostávajú stále živé nielen v srdciach blízkych, ale i v jeho obrazoch.

Text: Ing. Jana Šimurková


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662989

Úvodná stránka