Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 3

Šaliansky Maťko v Hlohovci

recitačná súťažŠaliansky Maťko je recitačnou súťažou slovenských povestí. 17. ročník okresného kola prebiehal v centre voľného času Dúha v polovici januára. Súťažiacimi boli deti zo základných škôl okresu Hlohovec. Recitovať povesť znamená vyhľadať si správny text, upraviť ho do dĺžky 3 až 6 minút a napokon si ho dookola opakovať až do dňa súťaže.
Recitovanie nie je nemoderné. Je to možnosť ako si cibriť pamäť a učiť sa narábať so slovom. Každému recitátorovi pomôže rodič alebo pani učiteľky. Aj prednes má svoje pravidlá. Na ich dodržiavanie dohliadala porota, Mgr. Eva Úradníková, Mgr. Oľga Malíková a predsedkyňou bola PaedDr. Daniela Kušnírová. Odborníčky na prednes mali neľahkú úlohu, z 22 detí vybrať tých najlepších. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách.
Víťazi si odniesli okrem diplomov aj knižné poukážky. Tí, ktorí získali prvé miesto postupujú vo februári na krajské kolo do Trnavy. Už len to, že každý z nich strávil čas nad textom a pred súťažou im búšili srdiečka, robí zo všetkých súťažiacich malých víťazov. Okres Hlohovec sa tak môže tešiť zo šikovných recitátorov.
I. kategória (2.-3. ročník): 1.Nicolas Szita, ZŠ Kopernikova, 2. Nina Kunová, ZŠ Podzámska
3.Tamara Kňažíková, ZŠ Dolné Zelenice. II. kategória (4.-5. ročník): 1.Barbora Králová, ZŠ Bojničky, 2.Karin Janíčková, ZŠ Kopernikova, 3.Veronika Rybová, ZŠ Dolné Zelenice.
III. kategória (6.-7. ročník): 1.Eduard Kamendy, ZŠ sv. Jozefa Hlohovec, 2.Matúš Mihálik, ZŠ Červeník, 3.Nina Koťálová ZŠ, Madunice. Držme im palce aj do ďalších súťaží v prednese.

 

Text: Lada Doležalová
Foto: HcTV


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662891

Úvodná stránka