Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 3

V Hlohovci sa začala písať nová história v Ultimate Frisbee

ultimate frisbeePrvé halové majstrovstvá Slovenska v histórii v hre Ultimate Frisbee sa konali v hlohovskej športovej hale na Zábraní, ktorá je jedna z najmodernejších na Slovensku.
Disk, ktorý si hráči hádžu, lietal po hlohovskej športovej hale posledný januárový víkend. Prvé Majstrovstva Slovenska organizovala Slovenská asociácia Frisbee.
Viacerí hráči počas zápasov v Hlohovci zbierali nováčikovské skúsenosti, iní sa po hale pohybovali so zjavnou suverenitou.
Celkovo sa turnaja zúčastnilo 12 tímov z celého Slovenska. Väčšina z nich mala bohaté zastúpenie hráčov, ktorí sa striedali. Zaujímavosťou tohto športu je, že zatiaľ v tíme môžu hrať ženy i muži. Prípadne muži proti ženám.
Prvým majstrom Slovenska v Ultimate Frisbee sa stal tím Mental Discorders X z Bratislavy. Druhé miesto si vybojovali hráči Outsiterz 1, taktiež z Bratislavy. Bratislavčania získali aj tretie miesto vďaka tímu Scorpions 1.
Cenu najlepšieho nováčika, získal Viktor Popovič z First aid z Košíc a najlepším hráčom sa stal Adrián Aďo Németh z Mental Discorders X.
Slovenská asociácia Frisbee má v tomto roku hneď dva ciele: získať čo najviac športových úspechov a dostať čo najviac hráčov na ihriská. Dúfajú, že v krátkom čase vznikne viacero tímov tohto zatiaľ málo rozšíreného športu a bude sa môcť zorganizovať Slovenská liga vo Frisbee. Zatiaľ skúsenosti získavajú z turnajov v susedných štátoch.

Text: Ing. Jana Šimurková
Foto: HcTV


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663115

Úvodná stránka