Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 12

Pocta Chopinovi

pocta Chopinovi     Pod týmto názvom bolo prevedené hudobno-slovné pásmo dňa 27. októbra v Empírovom divadle. Spoločný projekt vytvorili ZUŠ Ľ. RAJTERA, ZUŠ E. SUCHOŇA z BRATISLAVY a ZUŠ HLOHOVEC. Dôvodom, prečo sa tento program uskutočnil v Hlohovci je predpoklad, že počiatkom tridsiatych rokov 19. storočia mladý Chopin navštívil naše mesto pri ceste z Viedne do Poľska. Rámec programu tvorili dramaticko-slovné vstupy, v ktorých boli priblížené najdôležitejšie momenty skladateľovho života. Účastníci slávnostného večera si vypočuli Chopinove polonézy, valčíky, nocturná a ďalšie interpretačne náročné skladby. Zazneli aj Chopinove piesne a tanečné stvárnenie majstrových mazuriek.
     Dnes už nie je možné dokázať, či Chopin naozaj navštívil Hlohovec, ale počas slávnostného programu bol určite medzi nami v Empírovom divadle.

 

text: Miroslav Váry

foto: ZUŠ


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662890

Úvodná stránka