Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 12

Veľká cena Hlohovca za rekordnej účasti

Kartári     V sobotu 6. novembra 2010 sa v Dome kultúry konala Veľká cena Hlohovca – turnaj slovenskej extraligy vo volenom mariáši. Kartársky súboj začal naozaj pompézne, hymnou Slovenskej republiky. 15. ročník sa uskutočnil za rekordnej účasti 285 zaregistrovaných hráčov zo Slovenska a Čiech.
     Táto kartová hra pochádza z Nemecka a hrá sa so sedmovými kartami. Mariáš sa hrá v trojici (pauzovaný vo štvorici, ale pauzujúci hráč nehrá, iba platí alebo inkasuje) pričom dvaja obrancovia hrajú proti hlavnému hráčovi, lízaný mariáš hrajú dvaja, krížový mariáš sa hrá vo štvorici. Podľa jasných pravidiel sa karty miešajú, prekladajú a rozdávajú.
     Mariášový klub Hlohovec patrí na Slovensku k najúspešnejším, ako i k najstarším klubom Slovenska. V jeho histórii nájdeme 4-krát prvé miesto (2004, 2005, 2006, 2008). Tento rok Hlohovčania podali štandardné výkony. Nepodarilo sa im predbehnúť Vysoké Tatry, ale udržali si pekné tretie miesto. Víťazom VC Hlohovca sa stal Vladimír Hudy z Trenčína, na 2. mieste skončil Daniel Terezka z Michaloviec a 3. miesto patrilo Jozefovi Gajdošíkovi z Nitry (bývalý dlhoročný zamestnanec Drôtovne Hlohovec). Z Hlohovčanov sa najlepšie umiestnil na 12. mieste Rudolf Hano, na 23. mieste Jaroslav Majka a na 39. mieste Mária Šošovicová.
     Vďaka organizátorov patrí sponzorom turnaja, bez ktorých by takýto kvalitný mariášový turnaj určite nebol.

 

text a foto: J. Drgoňová


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662884

Úvodná stránka