Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2010 - č. 12

Miloš Bardiovský: Jeden z najlepších hendikepovaných atlétov

Miloš Bardiovský     Slovensko v tomto roku reprezentoval skúsený športovec, vozíčkar z Hlohovca Miloš Bardiovský. Po predchádzajúcich úspešných rokoch ani v tomto roku neobišiel naprázdno. Dokázal, že patrí k slovenskej špičke. Skvele začal 9.mája 2010 na Jarnej atletike Spastic handicap v českej Bíline, kde získal 2. miesto v hode kuželkou za výkon 22,54 m a dve tretie miesta za vrh guľou s výkonom 5,89 m a za hod diskom 15,56 m. Na pretekoch v holandskom Emmene skončil na 3. mieste v hode diskom v osobnom rekorde 16 m. Nasledovali medzinárodné majstrovstvá ČR vozíčkarov v Olomouci, kde obsadil 3. miesto v hode diskom v osobnom rekorde 17,7 m. V Novom Meste nad Váhom v súťaži Grand Prix Slovensko v pretekoch pre zdravých športovcov ako jediný zúčastnený vozíčkar skončil v hode diskom v osobnom rekorde 18,64 m. Na kvalifikačných pretekoch v Chorvátsku v silnom daždi a veľmi nepriaznivom počasí uspel a postúpil tak na svetový šampionát na Novom Zélande v roku 2011. Hodil diskom 16,66 m, čím splnil limit vo svojej kategórii.
     Nový život Miloša Bardiovského
     Úspešnému a špičkovému hádzanárovi Milošovi Bardiovskému z Hlohovca športovú šnúru preťal úraz – ťažké zranenie chrbtice, ktoré ho pripútalo na invalidný vozík. Od toho okamihu sa začal odvíjať jeho nový život a ten si vyžadoval nový prístup. Dal sa opäť na šport, ktorý ho obohacoval aj pred úrazom. Všetku svoju pozornosť preorientoval na šport telesne postihnutých športovcov a na prvom mieste je hod diskom. Tiež sa rozhodol študovať. Úspešne ukončil štúdium na Trnavskej univerzite a na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety v Bratislave obhájil titul PhDr. V súčasnosti študuje na FTVŠ v Bratislave. Atletika vypĺňa Milošovi voľný čas a vďaka asistentke Romane Pítekovej, ktorá mu pomáha, sa môže zodpovedne a cielene pripravovať. Trikrát týždenne dochádza na štadióny v Bratislave a v Trnave, kde spolupracuje so svojím trénerom Miroslavom Vavákom. Miloš Bardiovský je teda medzi piatimi reprezentantmi Slovenska, ktorí v januári 2011 pocestujú na Majstrovstvá sveta v atletike telesne postihnutých športovcov na Novom Zélande.

 

text: Ľ. Morvicová

foto: arch. M. Bardiovského


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663009

Úvodná stránka