Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 8/2019

 Zivot_v_hlohovci.png


 

Život v Hlohovci - r. 2011 - č. 3

Hlohovec sa prezentoval

     V termíne 20. – 23. 1. 2011 sa v Inchebe Expo Bratislava konala jedna z najatraktívnejších veľtržných kombinácií – veľtrhy ITF Slovakiatour a Danubius Gastro, spolu s ďalšími špecializovanými výstavami. Zúčastnilo sa ich 24 krajín, 702 vystavovateľov a 72 531 registrovaných návštevníkov. Na 17. ročníku tohto medzinárodného veľtrhu sa ako vystavovateľ prezentovalo i Mesto Hlohovec, spolu s vinármi nášho mesta: Pavlom Tuturom, Ladislavom Černým a Vladimírom Záleským.
     V rámci otvorenia veľtrhu primátor nášho mesta Peter Dvoran privítal predsedu TTSK Tibora Mikuša a absolvoval niekoľko stretnutí napr. aj s primátormi miest Bratislava, Trnava, Skalica, Holíč. Pri expozícii nášho mesta sa zastavil aj prezident Maďarskej republiky Pál Schmitt a Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, ktorým primátor mesta predstavil galériu „fraštackých“ vín. Expozíciu mesta si počas veľtrhu pozrel aj generálny riaditeľ Incheby Alexander Rozin a ďalšie osobnosti z oblasti kultúry a cestovného ruchu z domova i zo zahraničia.
     Počas výstavy sa k nášmu mestu prihlásilo veľa rodákov, zaujímali sa najmä o osudy „starých Fraštačanov“, návštevníci prejavovali záujem o historické pamiatky, o činnosť Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika, ale obdivovali i prácu pani Blaženy Mancovičovej a jej nádherné čipky, výrobky umeleckého drotárstva prezentované p. Jánom Šušukom, ale i umenie našich ľudových umelcov, ktorých zastupoval p. Jozef Mikulášek.
     Spevom ľudových piesní z nášho ale i iných regiónov Slovenska, množstvo návštevníkov k našej expozícii prilákal p. Ján Bielik s hudobníkmi Lenkou Bielikovou, Stanislavom Repkom a Mariánom Danišom. Spevu pri našej expozícii neodolal známy spevák moravských ľudových piesní Jožka Šmukař, alebo folklórna skupina z okolia Detvy.

text a foto: MsÚ


 

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup

English version

34346961

Úvodná stránka