Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2011 - č. 3

Parkovanie - večný problém

parkovanie     Problémom nielen Hlohovčanov je parkovanie. V súčasnosti je v našom meste situácia taká, že vodiči parkujú na chodníkoch, v trávnatých porastoch, dokonca i na miestach, kde je parkovanie zakázané. Situácia sa stáva neúnosnou nielen v centre mesta, ale i pri obytných domoch. Ako sa mesto postaví voči tomuto problému zodpovedal primátor Peter Dvoran:
     Hlohovec nemá toľko parkovacích miest, koľko by potrebovalo. Už viac ako 4 roky sa zaoberá myšlienkou spoplatnenia parkovania na Nám. sv. Michala. Doteraz však nedošlo k dohode medzi poslancami Mestského zastupiteľstva. Existuje tu obava, že v prípade plateného parkovania na námestí sa vodiči presunú na priľahlé sídliská a budú parkovať tam. Tento problém bude prejednávaný na zasadnutiach Mestského zastupiteľstva.
     V spolupráci s mestským architektom je mojím cieľom vybudovať centrálne parkovisko. Nie je to však otázka krátkeho času. Najskôr je potrebné vytipovať lokalitu, vypracovať projekt, nájsť investora, atď. Naše mesto nemá dostatočnú plochu zelene a tak i výber vhodnej lokality musíme dobre zvážiť.
     Vstup automobilov na pešiu zónu na M. R. Štefánika je povolený pre zásobovanie len v obmedzenom čase a je umožnený aj pre obyvateľov ulice. Zostane to tak aj naďalej?
     Občania, ktorí majú záujem o vstup s automobilom do pešej zóny, musia rešpektovať podmienky vstupu – čas zásobovania, výnimka je len pre zásobovanie prevádzky mäsiarstva a mliečneho automatu. Taktiež odvoz komunálneho odpadu bude realizovaný iba v čase povolenom na vstup. Majitelia nehnuteľností môžu vstupovať s autom do pešej zóny, nesmú však pred domom dlhodobo parkovať.
     Vodiči parkujú aj na miestach, ktoré nie sú vyznačené na parkovanie... Ako je to riešené zo strany mesta?
     Ďalším problémom je zákaz státia na Ul. SNP, ktorý nerešpektujú predovšetkým majitelia prevádzok na tejto ulici. V spolupráci s Mestskou políciou bude tento problém riešený napomenutím, následne pokutovaním.
   Parkovanie pri obytných domoch je neúnosné. Automobilov veľa, parkovacích miest málo. Občania parkujú aj na chodníkoch a na trávnatých plochách. Plánuje mesto riešiť aj túto situáciu?
     Pred 2 rokmi bol hlavným architektom spracovaný plán budovania parkovacích miest – na Hlohovej boli vybudované parkovacie miesta, ďalej sa bude pokračovať na Podzámskej ul., na Hollého ulici od Váhu. Samozrejme podľa finančných možností mesta. Pred 4 rokmi bol návrh spoplatniť parkovanie pred obytnými domami, táto alternatíva podľa môjho názoru nie je vhodná, nakoľko je veľký počet automobilov a obyvateľov bytov a parkovacích miest málo. Vo výhode by boli prví záujemcovia a keďže je to počtom obmedzené, ostatní by už nemali šancu.
     Firma Andaco prejavila záujem o výstavbu a následne prenájom garáží na svojom pozemku na Nitrianskej ulici, ak bude vyriešený problém s prístupovou cestou do objektu. Išlo by o 40 – 50 garáží. Návrh od súkromnej firmy je zatiaľ je v štádiu prípravy projektov. Výstavbou garáží by sa uvoľnili parkovacie miesta pri obytných domoch.

Ďakujem za rozhovor.
text a foto: J. Drgoňová


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

English version

34611734

Úvodná stránka