Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2011 - č. 3

Päť rokov od tragédie

     Od najväčšieho leteckého nešťastia slovenskej armády 19. januára 2006 uplynulo už 5 rokov. Medzi 42 obeťami, ktoré zahynuli pri maďarskej obci Hejce, boli aj dvaja Hlohovčania – pplk. Ing. Josef Bigas a mjr. Ing. Vladimír Sopúch (slúžil v dopravnom prápore Hlohovec). Pamiatku zosnulých vojakov si uctili aj kolegovia z posádky v Hlohovci, zástupca veliteľa síl výcviku a podpory OS SR Trenčín brigádny generál Juraj Krištofovič, veliteľ spoločnej logistickej podpornej skupiny Trenčín plukovník Peter Banáš, dekan veliteľstva síl výcviku a podpory OS SR Trenčín PaedDr. ThLic. Stanislav Lipka, podplukovník Daniel Ličko, podplukovník Ferdinand Muríň a predstavitelia nášho mesta.
     Vojenské lietadlo An-24 narazilo 19. januára 2006 vo večerných hodinách do kopca Borsó nad obcou Hejce. Lietadlo zachytilo vrcholky stromov a narazilo do terénu. Podľa neskoršieho vyšetrovania nehodu zapríčinila chyba posádky, ktorá začala s lietadlom klesať príliš rýchlo. Nešťastie, ktoré prežil jediný vojak Martin Farkaš, sa stalo len niekoľko kilometrov pred pristátím na letisku v Košiciach. Vojaci sa vracali z mierovej misie v Kosove.

text a foto: J. Drgoňová
 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version

34831940

Úvodná stránka