Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 8/2019

 Zivot_v_hlohovci.png


 

Život v Hlohovci - r. 2011 - č. 3

Florbal

florbal     V telocvični Gymnázia I. Kupca v Hlohovci sa vo štvrtok 3. februára 2011 uskutočnilo školské kolo „Orion florbal Cup“. Druhý ročník tejto postupovej súťaže zorganizovala Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci s generálnym partnerom Nestlé Slovensko, s. r. o.
     Florbal sa vyvinul sa vo Švédsku v polovici 70. rokov. Je to kolektívny halový šport podobný pozemnému hokeju. Cieľom hry je hokejkou dopraviť loptičku do súperovej bránky. Hru hrá 5 hráčov v poli a jeden brankár, ktorý hokejku nepoužíva. V roku 1996 sa konali prvé Majstrovstvá sveta vo florbale. Slovensko je členom Medzinárodnej florbalovej federácie od roku 1998. Každý rok sa hrá Európsky pohár a výzvou do budúcna je uznanie florbalu ako olympijskej hry.
     V minulom ročníku Orion florbal Cupu sa v kategórii „Starší žiaci“ na školských majstrovstvách kraja umiestnilo družstvo zo ZŠ M. R. Štefánika na 2. mieste. Tento rok v školskom kole si prvé miesto vybojovalo družstvo z Gymnázia I. Kupca, 2. miesto patrilo ZŠ Podzámska ul., 3. miesto ZŠ M. R. Štefánika, 4. miesto ZŠ Trakovice. Najlepším strelcom sa stal Matúš Brezovský z Gymnázia I. Kupca. Táto súťaž vo florbale zároveň odštartovala Hlohovské hry mládeže.

text a foto: J. Drgoňová


 

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

webygroup

English version

34367214

Úvodná stránka