Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 8/2019

 Zivot_v_hlohovci.png


 

Život v Hlohovci - r. 2013 - č. 3

Súťažili doma i v zahraničí

súťažiaciŽiť s energiou

     31. januára na Základnú školu, Koperníkova v Hlohovci (tzv. Dvojku) zavítali pracovníci Odborného energetického poradenstva: Žiť energiou z Trenčína, ktorí pre žiakov 5. a 6. ročníka pripravili zábavno-súťažný program zameraný na zdroje energie.

     Žiaci boli rozdelení do 8 súťažných družstiev. Na začiatku si muselo každé družstvo vymyslieť názov súvisiaci s energiou a tak nám o chvíľu behali po škole Žiarovky, Baterky, Voltampéri, Elektromani, Urán, Enerdžáky, Monster Energy, či Energetická mafia. Na stanovištiach s tajuplnými názvami – Chutná energia, Fuk sem, fuk tam, Žrúti energie, Štiepenie jadra, Poskladaj a leť, S vetrom o preteky, Záhadné technológie a Energetické pexeso, ich čakali úlohu, pri ktorých si vyskúšali nielen svoje vedomosti, ale i zručnosti. Merali elektrické napätie v ovocí/zelenine, silu fúknutia, spotrebu elektrických zariadení, rozbíjali jadro atómu, hádzali vlastnoručne vyrobené lietadielka, pomocou fénu ovládali pohyb pingpongovej loptičky. Okrem toho objavovali záhadné technológie, delili zariadenia bežného života na šetrné, resp. nešetrné podľa spotreby energie. Po absolvovaní súťažných disciplín na jednotlivých stanovištiach prišlo očakávané vyhodnotenie, ktorému prechádzal energetický test. Na záver tohto zaujímavého a dobrodružného podujatia boli odmenení nielen tí najlepší, ale i ostatní žiaci, ktorí sa do súťaženia zapojili.

Programovanie s Baltíkom

     V rámci krúžkovej činnosti sa na našej škole (Základná škola, Koperníkova, Hlohovec) od školského roku 2006/2007 venujeme programovaniu v detskom programovacom jazyku SGP Baltík 3. Priekopníčkami, ktoré nás reprezentovali v programátorských súťažiach ako Vianoce s Baltíkom alebo Baltík boli vtedajšie šiestačky – Erika Farkašová, Kristína Kolková, Eva Miklovičová a Lucia Micháleková (3-krát za sebou sa v rôznom tímovom zložení prebojovali do krajského kola, v ktorom súťažili spolu so žiakmi z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja). Okrem nich si programovanie vyskúšali Michal Bekeč s Tomášom Ščasným (krajské kolo – Baltík 2008), Eduard Roček so Sabínou Vančovou (národné kolo Baltík 2010, Baltík 2011), Simona Masaryková, Jakub Fulier a Dagmar Dechotová (národné kolo Baltík 2010), Richard Bíró s Martinom Majtánom (Špongia 2010 – súťaž v programovaní počítačových hier). V súčasnosti sa programovaniu venujú žiaci piateho a šiesteho ročníka, ktorí naposledy súťažili v medzinárodnej tvorivej programátorskej súťaži Vianoce 2012. Ich úlohou bolo pripraviť program so zimnou tematikou spolu s dokumentáciou. Do súťaže sa zapojili 3 družstvá – Michal (Michal Krkoška), bobak:- ) (Pavol Bobák) a Minecrafáci (Tomáš Durila a Martin Majcík), ktoré postúpili do národného kola. Z národného kola sa Michalovi s Minecrafákmi podarilo prebojovať až do medzinárodného kola, v ktorom Michal obsadil 5. miesto a Minecrafáci 9. miesto. To nebola naša prvá účasť v medzinárodnom kole programátorskej súťaže, veď už minulý školský rok nás Martin Majcík reprezentoval v súťaži Baltie 2012 v poľskej Varšave. Bola to pre neho veľká skúsenosť. Mal sa tu možnosť stretnúť s ďalšími programátorskými nadšencami, podeliť sa s nimi o skúsenosti, či zažiť atmosféru medzinárodnej súťaže. V krajskom kole ho vtedy sprevádzali i Tomáš Durila s Jakubom Lutovským a Lenka Masaryková. Ak všetko dobre pôjde, tak by sme sa chceli do tejto súťaže zapojiť i tento školský rok a pokúsiť sa o pekné umiestnenie.

Mgr. Marta Löfllerová, ZŠ Koperníkova Hlohovec
Foto: arch. školy
 


 

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup

English version

34346476

Úvodná stránka