Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Život v Hlohovci - r. 2014 - č. 3

Deň otvorených dverí na Gymnáziu Ivana Kupca

žiačky Gymnázia Ivana Kupca     Dvere Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci sa otvorili v januári pre všetkých záujemcov o štúdium, ich rodičov, ale aj pedagógov. Aj tento rok bol pre všetkých návštevníkov pripravený zaujímavý program.

     V učebni slovenčiny pripravili krátku prezentáciu so základnými informáciami o štúdiu na našej škole. Na ukážkovej hodine francúzštiny študenti zahrali scénky s francúzskymi pozdravmi a želaniami. Precvičili s nimi výslovnosť a nakoniec im zaspievali francúzsku pieseň.

     Študenti oktávy a septimy pripravili prezentáciu so všeobecnými informáciami o štúdiu angličtiny, o súťažiach, na ktorých sa zúčastňujú, a úspechoch, ktoré v nich dosiahli. Porozprávali aj o svojich zážitkoch z poznávacích pobytov v Londýne, Škótsku a USA. Druhá časť bola venovaná výmenným pobytom s družobnou školou vo Švédsku.

     Cieľom prezentácie v chemickom laboratóriu bolo ukázať prítomnosť chemických dejov v našom živote. Pokusy očarili vizuálnymi efektmi: prskal novoročný ohňostroj, svietila voda, horela vata bez zapálenia, vznietili sa zápalné šnúry, ktoré zapálili pohorie,... Študenti chemického krúžku podávali ku všetkému odborný výklad. Návštevníci si mali možnosť niektoré kúzla previesť aj sami – vyrobili si farebnú zubnú pastu, vykúzlili farebného chameleóna.

     Je lepšie jedenkrát vidieť, ako stokrát počuť... S týmto cieľom uskutočňujeme v rámci vyučovania geografie množstvo exkurzií a tým vytvárame možnosť prepojenia vedomostí z mnohých predmetov - geografia, dejepis, estetika, kultúra a umenie, náuka o spoločnosti, informatika, jazyky. Prostredníctvom prezentácií, videí, suvenírov, propagačných materiálov a najmä vlastných zážitkov sa snažili naši študenti zaujať a motivovať svojich nasledovníkov v učebni geografie.

     V učebni biológie bola pripravená dramatizovaná prezentácia História čísel. Študenti tercie priblížili publiku, aká zložitá cesta videla v histórii k číselnému systému, ktorý dnes používame a divákov zapojili do zábavných úloh, v ktorých si mohli vyskúšať, ako zapisovali čísla staroveké národy. Úspešné vyriešenie príkladov bolo odmenené netradične: keksíkmi s nápismi historických číslic.

     Vo fyzikálnom laboratóriu naši najmladší študenti – prímani - predviedli pokusy, ktoré robili na hodine fyziky. Hosťom kládli rôzne otázky: Čo myslíte, že sa stane, ak...? Následne vykonali pokus, pri ktorom sa očakávania potvrdili, alebo nie. Potom nasledovalo fyzikálne zdôvodnenie výsledkov pokusu. Návštevníkov zaujímavé pokusy upútali, niektoré si mohli aj sami vyskúšať.

     Deň otvorených dverí sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére a bol opäť úspešný, o čom svedčí aj vysoký počet návštevníkov. Spoznali nielen odborné učebne a laboratóriá, ktorými naša škola disponuje, ale aj tvorivý potenciál našich študentov a učiteľov.

GIK (red. uprav.)
Foto: GIK


 

dnes je: 24.8.2017

meniny má: Bartolomej

Dnes má službu:

Lekáreň Pod Terasou
Hollého 1,
920 01 Hlohovec

033/3000043

ďalšie dni

Štvrtok 24.8.
Lekáreň Pod Terasou
Hollého 1,
920 01 Hlohovec
033/3000043
Piatok 25.8.
Lekáreň BENU
Nitrianska 96,
920 01 Hlohovec
Sobota 26.8.
Lekáreň Schneider
HM Tesco,
Za Váhom 4082/1
Nedeľa 27.8.
Lekáreň BENU
Nitrianska 96,
920 01 Hlohovec
Pondelok 28.8.
Lekáreň Schneider
HM Tesco,
Za Váhom 4082/1
Utorok 29.8.
Lekáreň Podzámska
Podzámska 41/A,
920 01 Hlohovec
Streda 30.8.
Lekáreň U sv. Michala
Hlohova 13,
920 01 Hlohovec
033/7302502
Štvrtok 31.8.
Lekáreň U sv. Panny Márie
Námestie sv. Michala 25,
920 01 Hlohovec
033/7421242
webygroup

English version

25600124

Úvodná stránka