Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 8/2019

 Zivot_v_hlohovci.png


 

Život v Hlohovci - r. 2014 - č. 12

Výborná myšlienka sa ujala

 Vystúpenie seniorov na oslavách    Pätnásť rokov v živote organizácie je čas, ktorý preverí jej opodstatnenosť. Tak je to aj s Mestskou organizáciou Jednoty dôchodcov na Slovensku v Hlohovci. Výročie oslávili v druhej polovici novembra v dome kultúry. Myšlienka založenia MO JDS v Hlohovci sa stala skutočnosťou 14. októbra 1999, kedy sa v reštaurácii Terasa zišli na schôdzi 26 seniori. Členmi prípravného výboru sa stali Jozef Oravec a dpt. Jaroslav Polák. „Hneď pri kreovaní zamerania a programu MsO JDS sme si povedali, že nechceme byť bezduchou organizáciou, ale takou, ktorá bude prinášať seniorom v Hlohovci zvyšovanie ich vedomostnej a kultúrnej úrovne, sebarealizáciu, ale aj zábavu, rekreáciu a zlepšovanie fyzickej zdatnosti. Dnes môžem konštatovať, že toto všetko sa nám podarilo plniť.“ prezrádza Jozef Oravec. Členmi súčasného výboru ZO JDS v Hlohovci sú Jozef Oravec, Marta Dunárová, JUDr. Jaroslav Pavlovič, Oľga Oravcová, Eleonóra Obulaná, Marta Vavrová, Mgr. Beáta Liščáková, Ing. František Liščák, Mária Balagová, Oľga Ličková, Anastázia Filipková.

     Dnes má organizácia viac ako 200 členov a v rámci svojej činnosti pravidelne mesačne poriada tzv. Senior kluby. V rámci kultúrno-spoločenských aktivít ponúka rôzne zájazdy do divadiel v Bratislave, Nitre alebo v Trnave, posedenia pri hudbe a tanci, rôzne zábavné súťaže, besedy so zaujímavými osobnosťami z rôznych oblastí života (lekármi, hercami, výtvarníkmi, fotografmi,...) a ďalšie aktivity na podporu ducha. V oblasti sociálnych a zdravotných aktivít uskutočňujú návštevy dlhodobo chorých členov, zdravotnícke prednášky a besedy, ponúkajú rekreačné a liečebné pobyty, zájazdy na termálne kúpaliská. Veľkej obľube sa tešia i turistické, športové a rekreačné aktivity. Seniori získali viacero medailí na celoslovenských športových hrách JDS a na olympiádach JDS, a jednotlivci získali mnohé ďalšie ocenenia na rôznych podujatiach. Počas 15 rokov mala ZO JDS družobné vzťahy so seniormi z Rožňova pod Radhoštem na Morave, Liptovského Mikuláša, ktoré však z rôznych dôvodov skončili. Dodnes však pretrvali priateľské vzťahy s MsO JDS Partizánske. Aktivít, ktoré ponúka ZO JDS v Hlohovci je nespočetne veľa a to svedčí o tom, že seniori chcú stále naplno a v zdraví prežívať jeseň svojho života.

red.
Foto: JD


 

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup

English version

34346475

Úvodná stránka