Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 8/2019

 Zivot_v_hlohovci.png


 

Život v Hlohovci - r. 2014 - č. 12

Rekonštrukcie povedú k úsporám

 Zariadenie pre seniorov Harmonia    Obnovy v našom meste sa dočkala ďalšia stavba vo vlastníctve mesta. Je ňou budova na Podzámskej ulici, ktorá slúži Zariadeniu pre seniorov Harmonia. Táto stavba bola daná do užívania v osemdesiatych rokoch a pôvodne slúžila ako zdravotnícke zariadenie – jasle, pohotovosť či liečebňa pre dlhodobo chorých. Od roku 2013 našli v nej domov seniori. V októbri tohto roku bola uskutočnená rekonštrukcia strechy budovy a v polovici novembra sa začali ďalšie práce – boli vymenené okná a objekt zateplený. Práce sa uskutočňovali za prevádzky zariadenia, no malé obmedzenia sa seniorov predsa len dotkli. „Niektorých seniorov sme presunuli v rámci budovy a v niektorých prípadoch sme požiadali o pomoc príbuzných našich klientov.“ vysvetľuje riaditeľ Harmonie Ing. Vladimír Kanský, keďže zariadenie nechceli zatvoriť úplne, situáciu sa rozhodli vyriešiť takto. Stavebné práce by mali byť ukončené do polovice decembra.

     Zariadenie pre seniorov Harmonia získalo finančné prostriedky zo Štátneho fondu rozvoja bývania a časť prostriedkov bola z rozpočtu mesta formou úveru. Celkové náklady na rekonštrukciu sa pohybujú vo výške 180 tisíc Eur. Podľa slov riaditeľa Kanského rekonštrukciou objektu bude zabezpečené šetrenie finančných prostriedkov na energie v predpokladanej výške 5000 Eur ročne.

red.
Foto: JD


 

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup

English version

34346520

Úvodná stránka