Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2014 - č. 12

Navštívili Hlohovec

 Refektár Vlastivedného múzea v Hlohovci    V septembri sa v Hlohovci stretli deti a mládež s diagnózami rázštep chrbtice a vodnatieľka mozgu. Stretnutie zorganizovalo občianske združenie Slovenská spoločnosť pre spina bifida a/alebo hydrocefalus so sídlom v Smoleniciach, ktorého primárnym cieľom je viesť tieto deti a mladých ľudí k čo najväčšej možnej samostatnosti v každodenných činnostiach. Za tým účelom pre ne s finančnou podporou Fondu Hodina deťom, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska, organizuje okrem iných, aj spoločné víkendové stretnutia. Na nich majú raz mesačne možnosť nielen rozvíjať svoje zručnosti a utužovať vzájomné priateľstvá pri rôznych tvorivých a športových aktivitách, ale aj dozvedieť sa niečo nové.

     Deti a mladí ľudia v sprievode ich rodičov, súrodencov a viacerých dobrovoľníkov sa vybrali navštíviť aj Hlohovec a načerpať poznatky o jeho histórii a prírode. Ich prvou zastávkou bolo Vlastivedné múzeum v Hlohovci s expozíciami o Františkánoch, archeologickými nálezmi regiónu, ako aj prírodovedná expozícia, kde ich najviac zaujalo rozprávanie o vývojových štádiách motýľov. Neskôr navštívili i Planetárium a hvezdáreň ktoré im zasa rozšírilo vedomosti o planétach našej Slnečnej sústavy a súhvezdiach, ktoré možno na oblohe pozorovať. Aj napriek upršanému počasiu strávili v Hlohovci príjemné popoludnie a presvedčili sa, že mesto má čo ponúknuť.

Michaela Vargová (red. uprav.)
Foto: Terézia Drdulová

 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version

34831601

Úvodná stránka