Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 10/2019

 ZvHC_10_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2014 - č. 12

Oslávili polstoročie

spevácke vystúpenie senioriek    Takmer presne na deň oslávilo Denné centrum seniorov Ruža polstoročie svojej existencie. Jeho história sa začala písať 17. novembra 1964, kedy vznikol Klub dôchodcov, spravovaný Radou pri MsNV a so sídlom na Podzámskej ulici 14. Klub sa počas svojho pôsobenia niekoľkokrát sťahoval, pôsobil na Tehelnej ulici, na Námestí sv. Michala (v terajšom Axa klube) a jeho poslednou zastávkou bola bývalá MŠ na Vinohradskej ulici, kde sídli dodnes. Štafetu vedúcich klubu si postupne predávali viacerí. Od prvého – pána Vendela Baláža sa medzi funkcionármi postupne striedali mená ako Košťál, Podfaj, Števík, Moder, Hrušková, Ráciková, no najviac sa zapísali Vilma Repčíková a Ing. Florián Kubinský. „Klub Ruža“, ako ho familárne volajú, sa postupom rokov rozvíjal, k jeho aktivitám patrilo nielen spoznávanie krajiny prostredníctvom zájazdov, výletov, exkurzií, tiež zdravotné pobyty, neskôr i ďalšie: zber papiera, brigády. Významnou kapitolou v histórii boli družobné vzťahy s mestami Rožnov pod Radhoštěm, Mikulov, Rača, Bojnice. Žiaľ pre rôzne okolnosti spolupráca postupne zanikala a definitívne bola ukončená v roku 2011. V tomto roku zároveň prišlo k výmene na poste vedúceho klubu, pán Kubinský pre zhoršený zdravotný stav odstúpil a vedenie prebrala pani Mária Vidličková.

     Do histórie klubu sa zapísal spevácky súbor, ktorého prvými členmi boli pani Masaryková, Hroššová, Pechová, Forgáčová, Libantová, Ráciková, Kajdáčová, Gregorová, Cepková a p. Kúdela. K nie menej známym hudobníkom klubu patrili i Karol Brázdovič, Miroslav Kmeť a Emília Kiššová.  Dnes spevácky súbor tvoria p. Kuklová, Libantová, Chynoradská, Bakošová, Mitošinková, Cibulková, Štrbáková, Adamková, Káčerová a Dominová, a účinkujú aj „za hranicami“ klubu, pod vedením pani Nemcovej. Ďalšou súčasťou Klubu Ruža je folklórny súbor pod vedením pána Emila Vladoviča, ktorý ponúka spracovanie niektorých ľudových zvykov (vynášanie Moreny, Letečko, Traja králi, stavanie mája,...). No a k ďalším menám, ktoré sú späté s „Ružou“, určite patria pani Agnesa Marková, Jozef Munka, no aj Ing. Milan Domaracký, ktorý seniorom pomáhal nielen pri úprave súčasných priestorov na Vinohradskej ulici. Klub Ruža, to nie je len pár vymenovaných, je to viac ako 170 seniorov, ktorých túžba je aktívne, s nadšením a radosťou sa stretávať a spoločne prežívať ďalšiu etapu svojho života.

red. 
Foto: JD


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version

34831817

Úvodná stránka