Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2014 - č. 12

Novoročné stretnutia na Urbánku

Novoročné stretnutia na Urbánku     Aktivity Klubu slovenských turistov v Hlohovci Silvestrom nekončia, ale pokračujú aj v roku 2015. V tomto roku bude Novoročné stretnutie turistov na Urbánku jubilejným - 25. ročníkom. „Začínali sme síce v roku 1990 prvým neoficiálnym spontánnym stretnutím členov TJ Lokomotíva Hlohovec, rodinných príslušníkov a veľkého počtu priateľov prírody. Práve tam na Urbánku sa zrodila myšlienka obnovy májovej púte k sv. Urbanovi, ako i ďalšie novoročné stretnutia. Nad týmito podujatiami si zobrali ochrannú ruku členovia TJ Lokomotíva Hlohovec na čele s Ing. Ferdinandom Biščom.“ prezrádza Ján Bedeč. Zásluhou mnohých ochotných ľudí ako Tibor Vykopal, Jožko Čevan, Jozef Štefanovič, Zuzka Pekarovičová, Michal Šišan, Jozef Siebenstich, Ján Hafner, Štefan Belák, Jozef Kaničár, Ján Makýš, Jozef Kubatka, Jozef Grajciar a mnohí ďalší sa májová púť k sv. Urbanovi tiež stala tradíciou. Pri týchto púťach v uplynulom období začali pomáhať aj mladí gymnazisti, za čo im patrí veľká vďaka.

     Štafetu novoročných stretnutí neskôr prebral Klub slovenských turistov Hlohovec. S pribúdajúcimi stretnutiami sa menilo nielen počasie, ale aj počty účastníkov. „Zažili sme nielen teplé príjemné slnečné dni, ale aj daždivé, hmlisté a nepríjemné sychravé, a niekedy nás vietor doslova sfúkol k domom. Niekedy bolo snehu po kolená, no mnohých to aj tak neodradilo, aby si spríjemnili prvý deň roka v prírode. V posledných rokoch prevládajú hlavne členovia Jednoty dôchodcov Slovenska na čele s Jozefom Oravcom, no zastavia sa aj príležitostní návštevníci v mladšom veku. Tieto naše stretnutia majú takú rodinnú atmosféru, popri novoročných vinšoch si aj zaspievame a príjemne naladení sa vraciame domov.“ vyznáva Ján Bedeč. Jeho želaním je, aby novoročné stretnutia na Urbánku pokračovali naďalej a aby si nielen domáci, ale aj návštevníci odnášali pekný zážitok z prírody nad naším mestom.

     Silvestrovské stretnutie turistov sa uskutoční 31. 12. 2014 o 11.00 h na Šianci a Novoročné stretnutie 1. 1. 2015 o 15.00 h na Urbánku.

red.

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

English version

34611745

Úvodná stránka