Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2015 - č. 1

Novoročný príhovor primátora

Ing. Miroslav Kollár - primátor mesta HlohovecVážení Hlohovčania,

     rok 2015 je pre mňa rokom nového začiatku a verím, že bude novým štartom pre všetkých Hlohovčanov. Keď som sa uchádzal o Vašu podporu s programom Lepší Hlohovec, nedúfal som v taký široký pozitívny ohlas. Výsledok volieb preto vnímam ako vyjadrenie veľkej túžby obyvateľov Hlohovca po zmene a lepšom fungovaní mesta a zároveň je pre mňa záväzkom, aby som sľuby, ktoré som Vám dal, aj reálne naplnil.

     Na ustanovujúcom zastupiteľstve som predniesol môj verejný záväzok pre rok 2015, v ktorom som pomenoval základné zmeny, ktoré chcem urobiť v tomto roku (samozrejme, o ich konkrétnom plnení Vás budem priebežne informovať). Mojou hlavnou prioritou je, aby úrad, mestské organizácie aj mestské obchodné spoločnosti prestali medzi sebou bojovať a začali fungovať ako jeden konsolidovaný celok, ktorého jedinou úlohou je poskytovať čo najlepšie a čo najefektívnejšie služby nám, Hlohovčanom, ktorí si to celé platíme z našich daní. Preto:

  • V prvých mesiacoch roka vypracujeme stratégiu rozvoja mesta tak, aby sme prvé konkrétne koncepčné kroky mohli začať robiť už v roku 2015.
  • Zauditujeme aktuálny stav a fungovanie mesta, mestských spoločností a na základe reálneho stavu predložím plán konkrétnych zmien na celé volebné obdobie.
  • Zastavíme neefektívne nakladanie s verejnými zdrojmi v časti mestských spoločností.
  • Predložíme návrh riešenia pre zvýšenie plynulosti premávky a zároveň bezpečnosti na hlavnom ťahu mestom a vstúpime do rokovaní s VÚC o jeho realizácii - v súvislosti s riešením dlhodobo nepriaznivej situácie vyviniem tlak na našich zástupcov v zastupiteľstve VÚC na efektívnejšie zastupovanie záujmov Hlohovca.
  • Pripravíme projekt využitia zámku aj Zámockej záhrady ako celku a jeho financovania.
  • Pripravíme nový spôsob rozdeľovania dotácií na šport, kultúru, vzdelávacie a sociálne aktivity cez transparentný a prehľadný grantový systém.
  • Zavedieme online prenosy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva s cieľom sprístupniť ich čo najväčšiemu počtu Hlohovčanov.
  • Preškolíme zamestnancov mesta a mestských organizácií s cieľom zvýšiť kvalitu ich prístupu k občanom aj ich právne vedomie a finančnú gramotnosť, aby sme sa tak vyhli potenciálnym škodám.
  • Predložíme pravidlá tvorby participatívneho rozpočtu mesta tak, aby už pri tvorbe rozpočtu na rok 2016 mohla do rozhodovania o časti rozpočtu vstúpiť aj verejnosť.

     Okrem toho do konca roka realizujem všetkých deväť opatrení Správnych kandidátov (spravnikadnidati.sk), ku ktorým som sa zaviazal v predvolebnej kampani.

     Všetky tieto kroky smerujú k jedinému cieľu - aby sme už rok 2015 pociťovali ako začiatok lepšieho Hlohovca. Viem, že očakávania sú veľké, reálne možnosti mesta limitované, aj to, že to nebude jednoduchá, priamočiara a nekonfliktná cesta. Chuť, sily ani schopnosti na to, aby to bola cesta k lepšiemu Hlohovcu, nám však nechýbajú.

     Želám Vám preto v roku 2015 nielen naplnenie túžby po lepšom Hlohovci, ale predovšetkým pevné zdravie, pokoj v rodinnom živote, úspechy v pracovnej oblasti a splnenie všetkých Vašich predsavzatí a snov.

Ing. Miroslav Kollár

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663300

Úvodná stránka