Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2015 - č. 1

Učia sa zodpovednosti

Robo Opatovský v MŠ Ľ. Podjavorinskej v m. č. Šulekovo     Deti z MŠ v Šulekove a MŠ na Hollého ulici v Hlohovci sa v polovici minulého roka zapojili do súťaže, ktorú pripravila nezisková organizácie eSlovensko, autori projektu OVCE.sk a telekomunikačný operátor Telekom. Ich úlohou bolo vytvoriť plagát na tému Ako chránia OVCE.sk deti na internete. Spomedzi takmer 20 škôlok autori projektu vyžrebovali tri, ktoré na jeseň navštívili a pripravili pre nich zaujímavý workshop. Po materských škôlkach v Košiciach a Zvolene koncom novembra prišli aj do škôlky v Šulekove.  

     Projekt ovce.sk vznikol ako súčasť projektov zodpovedne.sk, pomoc.sk a stopline.sk za podpory Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstva vnútra SR a je rozdelený na štyri časti: detský animovaný seriál, medzinárodný internetový portál, knižné publikácie a vzdelávacie aktivity. Cieľom je prevencia a šírenie povedomia o rizikách internetu.

Ing. Miroslav Drobný v MŠ Ľ. Podjavorinskej     Veková hranica pri využívaní moderných mobilných zariadení sa neustále znižuje a OVCE.sk sa v rámci svojich preventívnych aktivít zamerali aj na deti v materských školách. "Príbehy nezbedných ovečiek sú zábavné, poučné a deti na ne reagujú veľmi dobre. Dokonca sa pokúšajú slovne vytvoriť svoje statusy, vedia aké nebezpečenstvo im hrozí pri zverejňovaní svojich fotografií." prezradila riaditeľka škôlky Elenka Heinová. Deti v Materskej škole v Šulekove na workshope privítal tvorca námetov Miro Drobný v detvianskom kroji a spolu sa o mobiloch, počítačových hrách a internete porozprávali. Úprimné detské odpovede nenechali na seba dlho čakať a autorovi projektu prezradili, že niekedy sa na tablete hrajú až do vybitia batérie. Deti potešilo i vystúpenie krstného otca knihy OVCE.sk 01 Roba Opatovského a tvorenie a kreslenie s ovečkami. Súčasťou netradičného dňa v škôlke bola torta v podobe ovečky, či rozprávkové knihy OVCE.sk 02 Za siedmimi vyšpúlenými perami a siedmimi lajkmi.

red.    
Foto: JD
 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34663368

Úvodná stránka