Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2015 - č. 1

Deti - sú technológie ich ne-/priateľ?

     Bol názov projektu, ktorý realizovalo mesto Hlohovec počas celého roka 2014. Jeho hlavnou úlohou bolo pomôcť pri šírení osvety medzi deťmi a verejnosťou, s cieľom poukázať na nástrahy moderných technológií a na možnosti brániť sa negatívnym dopadom ich používania.

     Projekt pozostával z niekoľkých čiastkových aktivít, v úvode roka bol propagovaný Deň bezpečného internetu (11. február), vo februári v rámci aktivity "My sme najzraniteľnejší", dostali predškoláci v materských školách propagačné materiály a rozprávky ovce.sk. V jarných mesiacoch prebehla výtvarná súťaž pre žiakov I. stupňa na tému "Nástrahy moderných technológií". O víťazoch rozhodli občania prostredníctvom ankety na www.hlohovec.sk a na 1. mieste sa umiestnila Sárka Dzurechová zo ZŠ Podzámska. Práce boli zároveň vystavené v Mestskej knižnici v Hlohovci. Víťazi boli odmenení knižným publikáciám "Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi". Knihy sponzorsky do súťaže poskytlo o. z. eSlovensko. Počas marca - mesiaca knihy dostávali malí návštevníci Mestskej knižnice v Hlohovci záložky a rozvrhy, ktoré pripravilo mesto Hlohovec. V júni dostali materské školy ponuku zapojiť sa do súťaže s názvom Ako chránia ovce.sk deti na internete, ktorú vyhlásilo OZ eSlovensko. Do osvety detí v oblasti využívania moderných technológií sa zapojilo aj Centrum voľného času Dúha počas letných prímestských táborov. Mesto Hlohovec im poskytlo CD s nahrávkami OVCE.sk a záložky s uvedenom tematikou.

     V súčasnosti sú pripravované podklady pre zapojenie Mesta Hlohovec do súťaže Zodpovedne.sk. Hlavným cieľom je zvyšovanie povedomia a šírenie osvety o zodpovednom používaní internetu, mobilnej komunikácie a nových technológií pre deti a mládež na Slovensku. Súťaž chce oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu študentov, učiteľov, preventistov, škôl a samospráv pri bezpečnom využívaní informačno-komunikačných technológií.

red.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662883

Úvodná stránka