Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2015 - č. 1

Vianočný čas

Živý BetlehemZdobenie vianočných medovníkov
Prvý dotyk vianočnej atmosféry mohli zažiť deti základných škôl okresu Hlohovec ešte koncom novembra. V spoločenskej miestnosti ZŠ na Koperníkovej ulici štyri desiatky detí súťažilo v zdobení vianočných medovníkov. Súťaž každoročne pripravuje Centrum voľného času Dúha v spolupráci so Silviou Dvoranovou, ktorá aj tentoraz poskytla voňavé medovníčky a cukrovú polevu na zdobenie. Porota ocenila súťažiacich v dvoch kategóriách a z hlohovských detí si odniesli ocenenie Dorota Grajciarová (ZŠ sv. Jozefa), Karin Maceková (ZŠ V. Šuleka), Ema Kováčová (ZŠ M. R. Štefánika), Nikol Dulanská (Gymnázium I. Kupca), Ivana Sersenová (ZŠ Koperníkova). Ostatné ocenenia získali deti z obcí okresu.

Aranžovanie adventných vencov a svietnikov
Vôňa ihličia a aranžovanie adventných vencov a svietnikov v spoločenskej miestnosti ZŠ na Koperníkovej ulici začiatkom decembra bolo ďalšou pripomienkou blížiacich sa Vianoc. Súťaž pre základné a stredné školy opäť pripravilo CVČ Dúha, tentoraz na tému Vianoce našich babičiek. Deti sa inšpirovali rozprávaním svojich starých rodičov a tak vo vianočných aranžmánoch nechýbali tradičné materiály, ale i reťaz, slama, mince pod obrusom, či "vianočný" kolotoč. Prvé miesto v kategórii základných škôl získala ZŠ A. Felcána, v kategórii stredných škôl Odborné učilište internátne Hlohovec. Hlohovčania si mohli výstavu adventných aranžmánov a medovníkov pozrieť do 16. decembra.

Mikulášska nádielka
Mikulášske podujatie, ktoré pravidelne pripravuje mesto Hlohovec a Mestské kultúrne centrum sa tento rok stretlo s veľkým záujmom. Dom kultúry sa zaplnil takmer do posledného miesta deťmi a ich rodičmi, očakávajúcich príchod Mikuláša. Ešte predtým si mohli pozrieť rozprávku v podaní Divadla Harry Teater z Banskej Bystrice pod názvom O Jakubovi a veľkom dare. Deti sa preniesli do rozprávkového sveta, v ktorom mrzutý obuvník Jakub sa postupne mení z lakomca na človeka, ktorý dokáže obdarovať druhých a tešiť sa z toho. Po divadielku konečne k deťom zavítal Mikuláš s Anjelom a priniesol im sladkú nádielku. Nedočkavosť niektorých sa prejavila a tak Mikuláš s Anjelom mali čo robiť, aby ustrážili kultúrnu úroveň podujatia.       

Vianočné trhyVianočná akadémia
Atmosféru Vianoc priniesli do Domu kultúry žiaci Základnej školy na Podzámskej ulici druhý decembrový týždeň. Vianočná akadémia, ktorú pripravujú každoročne, mala tentoraz názov Televízne Vianoce s podtitulom Hlas svedomia. V predstavení sa prelínal obraz Štedrého večera v slovenskej rodine so scénkami inšpirovanými televíznymi reklamami a reláciami. Príbehom sprevádzal "hlas svedomia", ktorý mal napomôcť k znovuobjaveniu kúzla Vianoc a tradícií s nimi spojených. Na pódiu i pod ním sa odohrali spevácke i tanečné vystúpenia a vystriedalo sa v nich 200 účinkujúcich detí, ktoré program nacvičili pod vedením 23 pedagógov. Nechýbal živý Betlehem vo vstupnom vestibule domu kultúry.  

Vianočné trhy a punč s primátorom
Vianočné trhy na Námestí sv. Michala opäť pripravilo mesto Hlohovec a Mestské kultúrne centrum. Tradíciou sa stala vianočná kapustnica a zabíjačka, návštevníci si mohli pochutnať na sladkých trdelníkoch, valašských frgáloch, cigánskej, zohriať sa vareným vínom, punčom, horúcou medovinou.
Na vianočný punč a zaujímavý kultúrny program na Nám. sv. Michala pozval Hlohovčanov aj novozvolený primátor Miroslav Kollár v poslednú adventnú nedeľu.

red.
Foto: JD


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662862

Úvodná stránka