Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Život v Hlohovci - archív

Zodpovedným zdrojom za všetky obsahy článkov do 31. decembra 2015 je HcTV, s.r.o..

Od 1. januára 2016 je zodpovedným zdrojom Mesto Hlohovec.

 

Späť na úvodnú stránku


 

Aktuálne číslo

Život v Hlohovci 9/2019

 ZvHC_9_2019.JPG


 

Život v Hlohovci - r. 2015 - č. 1

Vianoce na zámku

Vystúpenie v dobovom oblečení     Predvianočná atmosféra zavítala aj hlohovský zámok. Vianoce na zámku - unikátne podujatie pre návštevníkov zorganizovalo občianske združenie Zámok Hlohovec pod vedením Janky Kvantovej. Spiaci zámok sa premenil na rušný úľ, do ktorého prúdili davy ľudí. Dvojmesačné úsilie dobrovoľníkov a príprava podujatia stála za to a zámok počas tohto dňa navštívilo približne 5 tisíc ľudí.

     Nádvorie zámku sa na chvíľu premenilo na bojisko a skupina historického šermu Ricasso zo Zvolena ponúkla zábavnou formou pohľad na dávnu minulosť. Súčasťou Vianoc na zámku boli tvorivé dielne pre deti, ktoré pripravili študenti Strednej odbornej školy pod vedením Andrei Geseovej a deti si mohli vyrobiť vianočné dekorácie, ozdobiť medovníky, nechýbala ukážka pečenia vianočných oblátok. O výzdobu interiéru sa postarali deti zo Základnej školy sv. Jozefa pod vedením Ingrid Kamendyovej. V ďalších miestnostiach na prízemí mohli návštevníci obdivovať prácu drotára, šúpoliarky, keramikára, hrnčiara. Ani dospelí neodišli naprázdno, mohli obdivovať kováčske umenie, občerstviť sa a zohriať vareným vínom, punčom alebo čajom. V zámockej kaplnke mohli malí i veľkí obdivovať betlehem, pochádzajúci z kaplnky sv. Anny, tiež historické fotografie, či ochutnať koláčiky z kuchyne seniorov Jednoty dôchodcov. Sviatočnú vianočnú atmosféru dotváral i kultúrny program na nádvorí v podaní Mateja Piňáka, speváckeho zboru Hlohovčatá a speváckeho zboru pod vedením Michala Vavra. Hlavne najmenších potešili koníky na priestranstve pri zámku a možnosť povoziť sa na nich, a tiež zvieratká z farmy Etelka pod dohľadom farmára Martina Bagára. Že to pre Hlohovčanov bolo výnimočné podujatie, signalizovali i pozitívne ohlasy ľudí. O ďalších pripravovaných aktivitách OZ Zámok Hlohovec vás budeme čoskoro informovať.

red.
Foto: JD


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

English version

34662909

Úvodná stránka